Kobieta Wulkan

Wulkany to święte góry. Większość kultur czci je i wierzy w ich uzdrawiające właściwości. To miejsce oddechu Ziemi. Połączenia wewnętrznego ognia z powietrzem. Każda góra w jakiś sposób mnie wzywa. Nidy do końca nie wiem czemu, odpowiedź dostaję zawsze na szczycie. Jasną, wyraźną i klarowną. Jest to jedyne w moim życiu doświadczenie, gdy dostaję odpowiedź, bez zadawania pytania w sposób świadomy. Po prostu przychodzi to, co jest na ten moment drogowskazem, kropką nad „i”, wiedzą niezbędną by dalej iść mądrze.

Poprzez zdobywanie kolejnych wulkanów, doświadczam swego rodzaju dopełnienia, katarhsis, boga w sobie. Stojąc na szczycie krateru czuję połączenie z nazywanym przez Saint Germain JAM JEST- wewnętrznym poczuciem integracji, spokoju i totalnego spełnienia, połączenia.

Przyszedł moment, w którym jestem gotowa by dzielić się tym doświadczeniem. Dlatego zapraszam Cię na moje wysoko wibracyjne Wyprawy Przemian, w których będziemy zdobywać szczyty swoich możliwości, integracji i poszerzania świadomości.

Ada Stolarczyk razem z Pauliną Sochą- przewodniczką zapraszają do projektu KOBIETA WULKAN

Zarezerwuj miejsce na Wyprawę Przemian
Kobieta Wulkan

3-10.10.2018

Teneryfa – Wyspa Obfitości i Radości.

Około 7 mln lat temu wynurzyła się z oceanu, tajemnicza i potężna. Hiszpańska, europejska, a pomimo to tak bardzo egzotyczna i zróżnicowana.

To tutaj, a nie w Pirenejach znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii, mierzący 3718 m n.p.m. wulkan Teide, który hipnotyzuje swoją potęgą. Położony w centrum wyspy, jest jej sercem, od którego wszystko się zaczęło.

Teneryfa to wyspa obfitości, jest jak kontynent w miniaturze – zróżnicowana pod względem  klimatu, roślinności i fauny na zaledwie 2034 km kwadratowych. Dzieli się na cieplejsze, bardziej słoneczne, leniwe południe z piaszczystymi plażami, i chłodniejszą północ, z bujną, soczyście zieloną, tropikalną roślinnością, uprawami słodkich jak nektar bananów i naturalnymi plażami z czarno-szarym piaskiem.

Tutaj nie tylko słońce świeci mocniej, ale i gwiazdy i księżyc wydają się być bliżej, jak na wyciągnięcie ręki. Wyspa kusi ferią barw – wulkanicznych czarnych, żółtych i czerwonych skał, błękitem nieba, lazurem oceanu i zielenią tajemniczych lasów wawrzynowych.

Pozwól sobie zanurzyć się w jej pięknie i sprawdzić co jeszcze ma Ci do zaoferowania.
Program 
 Dzień 1. Kobieta czy Wulkan ?

Po południu przylatujemy na wyspę, wypożyczamy auta i udajemy się do naszej villi. Robimy zakupy, przygotowujemy wspólną kolację i poznajemy się. To pierwsze spotkanie Kobiet, które usłyszały zew, wezwanie z wnętrza Matki Ziemi. Zaczynamy od wspólnego przygotowywania posiłku. Powracamy do codziennej celebracji prostych czynności. Prostoty i magii w jednym czasie. Po Kolacji zbieramy się w kręgu…. Ten specyficzny czas gdy siadamy razem… lekkość… podążymy za tym w tańcu, śpiewie, rozmowie … za Wulkanem w nas…

 Dzień 2. Wąwóz Masca – Intencja

Dzień zaczynamy od tańca sensualnego, by otworzyć meridiany i wpuścić miękkość do ciał, dając odpocząć głowie od nadmiaru myśli. Bowiem każdego dnia będziemy ożywiać ciało i wyciszać umysł. Po lekkim śniadaniu pełnym słońca wyruszymy na malowniczy trekking by przygotować się kondycyjnie do wyprawy na Teide. Barranco de Masca robi wrażenie już przy 6 kilometrowym podjedzie do wioski, gdzie zaczyna się szlak.

Trekking to kolejna porcja kontaktu z ciałem, które nosi w sobie wszystkie tajemnice i zapomniane zaklęcia Mocy. Połączymy się z tutejszą przyrodą i żyjącymi w niej istotami, by jeszcze głębiej odczuwać, to co w polu serca. Prawdy, która czeka na połączenie z Twoją Świadomością.
Następnie wsiądziemy na łódkę i udamy się by zobaczyć sławne klify Los Gigantes.

Wracamy do naszej Villi, relaksujemy się w basenie lub na słonecznym tarasie i po kolacji Ada zabiera was do świata  podświadomości- w podróż Kobiety ku jej Wulkanu…

 Dzień 3. Ciało – Oddech – Życie

Budzimy ciało w kontemplacyjnej medytacji z falami Oceanu. Dziś dzień oddechu. Wymiany ze światem tym, co daje i biorę od Kobiet ze swojego rodu. Zostawiamy rodowe ciężary, klątwy i energetyczne umowy podpisane z naszymi przodkiniami, otwierając się tym samym na własne życie. To powrót do relacji z samą sobą w najczystszej postaci. Wydech i Wdech. Wypuszczam i odpuszczam to, czego już nie potrzebuje i otwieram serce na to, co mnie odżywia i dzięki czemu wzrastam (budzę poczucie sensu – tzw. „chce mi się” ).

Dziś wzmacniamy to, co w nas kruche i nadszarpnięte historiami. BUDZIMY ŚWIADOMOŚĆ – Poznasz czym dla Ciebie jest zaopiekowanie się sobą – wedle wzorców, które masz oraz wedle aktualnych potrzeb Twojego ciała, tak by móc uwolnić się od autodestrukcyjnych zachowań i sposobów działania. Tak by móc tworzyć i cieszyć się ralacją z Partnerem, Mieć pracę, która daje poczucie sensu i spełnienia, powrócić do cieszenia się drobnymi rzeczami i wzmocnić swoją odporność na stress.

Wieczorna sesja TRE®

 Dzień 4. Góry Anaga – Istota Kobiecej Mocy

Tego dnia udamy się na przepiękny trekking w górach Anaga. Pasmo wulkanicznych, niewysokich gór pokryte jest soczystą zielenią. To tutaj nie tylko odpowiesz sobie na pytanie, ale przede wszystkim będziesz miała okazję by poczuć swoje połączenie z Kobiecą  Mocą. Potencjałem czekającym na wzmocnienie połączenia z całą Tobą.

To  jeden z najpiękniejszych zakątków wyspy, pomimo tego nie ma tam tłumów turystów, co jak wiemy jest dla nas możliwością by przebywać w jeszcze intensywniejszym kontakcie z naturą.  Przytulamy się do drzew, czerpiemy z mocy Ziemi i wdychamy soczystość tropikalnego powietrza w nasze otwarte na życie płuca/serca.  Zagłębimy się w dżunglę lasów wawrzynowych, a następnie dotrzemy nad skaliste wybrzeże, gdzie zrobimy przerwę na lunch. Potem wracamy szlakiem z powrotem na parking. Powrót w godzinach wieczornych, ok.19:00-20:00.

 Dzień 5. Praca z lawą wewnątrz nas

Dziś zostajemy w naszej położonej na klifie Villi. Integrujemy, to, co do tej pory miało miejsce. Małymi kroczkami i w swoim własnym tempie poprzez pracę z ciałem autoregulujemy, wzmacniamy, nazywamy i dajemy sobie miejsce na zrozumienie. Wspólnie gotujemy obiad, poznając przy tym magię Kuchni Pięciu Przemian. Po południu czas na pracę z wewnętrznymi zasobami – lawą wewnątrz nas. Budzimy to, co gotowe jest do działania, kwitnięcia, dostrzeżenia piękna i delikatności. Otwieramy się na własny potencjał, piękno i zmysłowość.

 Dzień 6. Zdobywamy Teide


Po wczesnym śniadaniu, ok. 8:00 wyruszamy zdobyć wulkan!
Ukoronowaniem naszego wyjazdu będzie zdobycie najwyższego szczytu Hiszpanii – wulkanu Teide 3718m npm.  To trzeci najwyższy wulkan na naszej planecie, który budzi fascynację już od czasów antycznych. Doświadczymy na własnej skórze dlaczego tak jest, stając się krok za krokiem częścią tego połączenia Nieba i Ziemi, tego co, w Tobie racjonalne i nieracjonalne, aż do poczucia balansu w tym.
Z wulkanu zjedziemy kolejką, by mieć  jeszcze czas na wspólny posiłek i podziwianie rozgwieżdżonego nieba nad Teneryfą. Dziś zabieramy ze sobą suchy prowiant.

Powrót późnym wieczorem. Regeneracja. Sen. Integracja.

 Dzień 7. Jaskinia Wiatrów

Poranek witamy tańcem sensualnym, nową jakością tego, co w nas kobiece, niewinne i pełne ognia. W tej jakości  zajrzymy do wnętrza wyspy, udając się do Cueva del Viento. Jest to największy tunel wulkaniczny w Europie wydrążony przez lawę po wybuchu Pico Viejo. Po zwiedzaniu jaskin
i możemy udać się na spacer po okolicznym Icod de los Vinos lub na plażing. Czas wolny na zakupienie pamiątek, łapanie fal oceanu, puszczanie latawców, czy też poznawanie nowych ludzi.
Po powrocie do Villi ostatni krąg podsumowujący. Ciepło, bliskość i wsparcie zabieramy ze sobą, by dzielić się z tymi, do których wracamy jako Kobiety Wulkan. Pełne słońca, Świadome swojej Mocy i strefy Cienia, zregenerowane, zrelaksowane i z poczuciem spokoju w sercu i głowie.

Dzień 8. Pożegnanie z wyspą.

Tego dnia wstaniemy bardzo wcześnie (6:15 wylot) i udamy się na lotnisko, żegnając naszą Teneryfę.

 

METODY PRACY:

   • Praca z ciałem i oddechem
   • Medytacje dynamiczne wg.OSHO
   • Sesje TRE®
   • Tu i Teraz – czyli jak być i robić z naciskiem na być
   • A.Lowen
   • Praca z przekonaniami
   • Taniec sensualny

 

Zarezerwuj miejsce na Wyprawę Przemian
Kobieta Wulkan

CENA : 1200 euro
Cena Zawiera:
 • zakwaterowanie w villi nad wybrzeżem
 • wynajem auta + paliwo
 • wycieczki + transport
 • ubezpieczenie w tym akcje ratownicze w górach
 • opiekę przewodnika/pilota wycieczki
 • warsztaty pracy z ciałem z Adą Stolarczyk i wszystko, co w tym 🙂 ,
Cena nie zawiera:
 • Wyżywienia (śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie).
  Sugerowana kwota na jedzenie: 250-300 EUR
 • biletu lotniczego (ok 800zł w dwie strony z Krakowa)
 • wstęp do jaskini 20 EUR
 • biletu na kolejkę Teide 27 EUR

Z kim jedziesz:

Organizatorem wyprawy jest Fundacja Wyprawy Przemian (www.wyprawyprzemian.pl)

Paulina Socha:

Z zamiłowania do podrózy, ludzi i natury zostałam pilotem wycieczek. Z miłosci do rowerów zostałam przewodnikiem rowerowym. Kocham też zwierzęta i szeroko rozumianą aktywność fizyczną, kocham życie z jego cieniami i blaskami! Jako, że czasem narzucam sobie za duże tempo, zostałam też instruktorem terapii ekspresyjnych i relaksacyjnych 🙂 By po pełnych energii przygodach, potrafić zanurzyć się w zielone pagórki ciszy, kołysać się do cichych pomruków kota i ogrzać się w cieple moich bliskich. Niczym uśpiony wulkan.
Wspaniałość rozgwieżdżonego nieba, kołysanie się źdźbła trawy na wietrze jest dla mnie poezją, którą chce zarażać innych.

Stukot kół pociągu, szum strumienia, ciepły podmuch wiatru, lśniący szczyt góry…to sekretny język natury która do mnie przemawia i wprawia moje ciało w ruch. Ciągle chcę odkrywać, poznawać i zrozumieć, nie tylko nowe miejsca, smaki i zapachy. Zapraszam do eksploracji świata razem ze mną!

Ada Stolarczyk :

Kobieta Wulkan. Połączona ze swoim wewnętrznym ogniem, stabilna w swej zmienności i otwarta na wszelkie wybuchy kreatywności. Nauczycielka Vedic Art, terapeutka pracy z ciałem, terapeutka cranio-sacral, provider TRE®, autorka płyty terapeutycznej relaksacja z wizualizacjami „Twoje ciało zna odpowiedź”. Od pracy w koropo, totalnego zatracenia w pogoni za sukcesem, dotarłam do miejsca, w którym każdego dnia czuję, że jestem dokładnie tu gdzie mam być.  Lata poznawania siebie, nawyków, struktur i mechanizmów działania, pozwoliły na głębsze zrozumienie i możliwość oddania się intuicji, która od kilku lat bezbłędnie prowadzi mnie. Zapraszam do podróży! Swojej własnej drogi do swojego wewnętrznego ognia. Energii do działania, kierunku i poczucia sensu.

Podobne wibracje

Top