Praca z ciałem

O ZAJĘCIACH PRACA Z CIAŁEM:

Praca z ciałemCiało to nasza Świątynia, dar dzięki któremu możemy realizować się w życiu, wyrażać, czuć, doświadczać. Umiejętność bycia w ciele jest podstawą do pełniejszego przeżywania życia.

Wszyscy jesteśmy radością, przychodzimy na świat jako istoty pełne żywotności i spontaniczności. Ciało jest narzędziem przez które możemy się wyrażać, realizować, spełniać, doświadczać, czuć.

Wraz z upływem czasu, poprzez wychowanie, religie, przekonania i wpływ otaczającego nas środowiska, zatracamy naturalną zdolnośc bycia w kontacie ze swoim ciałem. Czasami chroni nas to przez odtworzeniem się pamięci komórkowej cała, w której zostały zapisane trudne przeżycia. Czasami życie w stresie odcina nas od ciała- bo tak jest prościej, szybciej, łatwiej….na jakiś czas i tylko pozornie.

Już jako dorosłe osoby, zazwyczaj nie wykorzystujemy w pełni potencjału, jaki płynie ze świadomości własnego ciała, a

W ciele kryją się odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania

W ciele kryją się odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania

co za tym idzie, nie korzystamy w pełni z możliwości i całego bogactwa życia. Bycie w kontakcie z ciałem pomaga znaleźć odpowiedź na istotne pytania i porządkuje naszą wiedzę dotyczącą życia i nas samych. Ciałem w terapii byli zafascynowani m.in. psychoanalityk Carl Gustav Jung i twórca bioenergetyki Aleksander Lowen czy też Bert Hellinger.

Uczestnicząc w zajęciach– PRACA Z CIAŁEM, możesz doświadczyć innej jakości bycia ze sobą i odczuwania otaczającego Cię świata, tworzenia relacji  i kochania, bowiem tylko poprzez ciało możemy doświadczać emocji radości, błogości, spokoju – które są fundamentem pod spełnione życie.

Poniżej moduły moich autorskich warsztatów PRACA Z CIAŁEM:


EMOCJE W CIELE

Osoby, które są zainteresowane samorozwojem poprzez pracę z ciałem, są ciekawe rozbudzania własnego potencjału i poznania sposobów na głębsze poznanie siebie i większe rozumienie swoich reakcji i zachowań – zapraszam na czwartkowy cykl, który rusza od 21 marca

Tematy spotkań 
 • I spotkanie- CIAŁO -Pamięć komórkowa ciała, wstęp do pracy z ciałem, zapoznanie z połączeniem konkretnych miejsc w ciele z psychosomatyką
 • II spotkanie – KONTAKT ( wgląd w schematy tworzenia relacji ze sobą i z innymi, wzory zachowań zapisane w ciele, bycie w kontakcie)
 • III spotkanie – INSTYNKT ( oswajanie się z ciałem i jego potrzebami, puszczanie kontroli i odpuszczanie sobie, ciału, światu….)

SPOTKANIA – JA w kontakcie – cykl 3 spotkań

Warsztaty mające na celu poszerzyć świadomość budowania relacji. To okazja do zobaczenia swoich schematów i jakości, które mają wpływ na obecne związki i sposoby nawiązywania kontaktów. Nie obędzie się bez spotkania własnej wrażliwości, wstydu i odwagi.

TEMATY SPOTKAŃ
 • I spotkanie – Histeryczka czy Księżniczka? Chłopiec czy Macho? Czyli poznanie ról, które nieświadomie odgrywamy w relacjach damsko- męskich
 • II  spotkanie – Moja relacja– przyjaciel czy wróg?
 • III spotkanie – Ja i świat- teoria i praca z pamięcią komórkową ciała. Warsztat ma na celu poprawę jakości relacji, zarówno partnerskich, rodzinnych jak i zawodowych. Poznając mechanizm swojego postępowania, skrypty i nieświadome schematy – uwalniasz się od „losu”- stajesz się realnym kreatorem własnego życia.

SPOTKANIA – JA jestem JA

Cykliczne zajęcia ( 3 spotkania), na których będziemy przyglądać się holistycznie sobie jako kobiecie, sobie jako ciału, sobie jako myślom.

Raz w tygodniu będziemy spotykać się w tej samej grupie, by wychodząc poza iluzje dojść do tego, co podskórnie czujesz, ale brak Ci pewności, co do „słuszności” i prawdziwości wyrażania siebie w taki właśnie sposób. Będziemy odkrywać jakość swojego „tu i teraz” i poznawać nowe możliwości

TEMATY SPOTKAŃ:
 • Spotkanie I- Moje ciało mówi Zapoznanie się z ideologią psychosomatyki i poznanie odpowiedników konkretnych partii ciała w korelacji psychika – mental. Mówiąc prościej- poznamy metody czytania sygnałów jakie wysyła nam ciało.
  Rozbrajamy zagadki naszego ciała – praca w polu grupy, mająca na celu rozbrojenie naszych stereotypów i przekonań dotyczących własnych ciał. Pozbywamy się tego, co dokucza i przeszkadza, by będąc w swoim ciele pozostawać w sferze komfortu.
 • Spotkanie II- Rozbrajamy zagadki naszego ciała Praca z ciałem w tańcu i medytacji. Domykanie procesu zrozumienia dla swoich mechanizmów, ruchów
 • Spotkanie III– Witaj myśli i ciał. Integracja i Akceptacja. Poczucie wewnętrznej ciszy.
Zapisy

e-mail: ada@wysokiewibracje.pl
tel kom.+ 48 660 79 41 28

 

Top