Tajemnice Ameryki Środkowej

Powracamy do źródeł starożytnej mądrości- tym razem udajemy się na wyprawę do Ameryki Środkowej. Dzikość dżungli i Wiedza Majów czeka na ponowne poznanie – w nas.

Zaginiony świat majów, bogactwo dżungli tropikalnej i cisza wysp karaibskich. Tak zapowiada się kolejna nasza Wyprawa.

Hasłem przewodnim jest powrót do DZIKOŚCI – natury, kultury, naszej…

15- 26 styczeń 2018 roku zapraszamy was na wyprawę do Gwatemali

Wspólnie odkryjemy tajemnice Ameryki Środkowej, gdzie:

 • będziemy mieszkać w dżungli
 • spędzimy kilka nocy pod namiotami wśród dzikości
 • Udamy się wgłąb ruin majańskich świętych miejsc mocy
 • będziemy podziwiać wschód słońca na szczycie najsłynniejszej majańskiej piramidy Tikal
 • wejdziemy w fascynujący podwodny świat w czasie snoorklingu u wybrzeży Belize
 • weźmiemy udział w ceremonii Ognia w dżungli Gwatemalskiej
 • będziemy mierzyć się ze sobą w czasie trekkingów po gwatemalskich, niedostępnych dla turystów lasach pełnych egzotyki
 • będziemy nurkować na karaibskich wyspach
 • oddamy się totalnie rytmowi swojego ciała w czasie wieczoru przy bębnach
 • naładujemy się słońcem w czasie polskiej zimy
 • poznamy Kalendarz Majów, oraz własne tajemnice…

 

Program
Dzień 1

Przelot Warszawa-Belize City (z przesiadką w Paryżu i Cancun lub innymi portami.

Nocleg w Belize City lub innym porcie tranzytowym.

Dzień 2 Starożytne miasto El naranjo

Śniadanie. Przejazd do granicy  Belize z Gwatemalą gdzie przesiadamy się do samochodów terenowych i jedziemy około godzinę drogi w kierunku majańskich ruin położonych w głębi dżungli – El Naranjo.   Cały ten obszar po którym będziemy się poruszać przez kolejne dni należy do Rezerwatu Biosfery i uważany jest za jeden z sekretów starożytnego świata Majów. Rezerwat leży poza szlakami turystycznymi. Wybierzemy się do miejsc gdzie nie docierają oferty biur podróży.. Lasy po których będziemy się poruszać są ogromnym bogactwem świata ptaków, ssaków, i roślin.

El Naranjo.  Jest to jedno z trzech majańskich miast położonych na terenie parku narodowego Naranjo-Nakum-Yaxha,  w środku lasów tropikalnych z dala od wszelkiej cywilizacji. Wiele zagadek jest wciąż niewyjaśnione na temat tego miasta. Wiemy że, El Naranjo pełniło funkcje stolicy królestwa Saal w okresie klasycznym. Zachowały się m.in.: Akropolis, boisko do pelota, liczne płaskorzeźby.

Udamy się w głąb, krok za krokiem czując jakie jest to miejsce.
Przygotowanie obozu, który usytuowany jest w totalnie dzikim miejscu. Kolacja.

Nasz obóz położony jest w bardzo bliskim sąsiedztwie starożytnych ruin w samym sercu dżungli. Będziemy spać pod namiotami co jest wspaniałą okazja do wsłuchania się w odgłosy lasu nocą. Dźwięki puszczy otulą nas do snu. W obozie do naszej dyspozycji będzie kuchnia i łazienka obozowa z prysznicem i toaletą. Kolacja w obozie.

Wieczorem spotkamy się w pierwszym kręgu.  Uroczyście rozpoczniemy naszą podróż Ceremonią ognia. Nocleg w obozie pod namiotami.

Dzień 3 Trekking do ruin Nakum

Po prostym ale pysznym, porannym śniadaniu wyruszamy na około 5 godzinny trekking przez dżunglę. Będzie to wspaniała przygoda w trakcie której poznamy i nauczymy się wiele o dżungli, roślinach i zamieszkujących ją zwierzętach.  Naszym celem jest Nakum – jedno z bardzo rzadko odwiedzanych starożytnych ruin majańskich, położonych w głębi lasu tropikalnego.

Nakum – W 2006 w jednej z piramid Nakum polscy archeolodzy odkryli grobowiec władcy Majów pochodzący z około 700 roku n.e. We wnętrzu grobu archeolodzy znaleźli wspaniałą ceramikę, m.in. misę przedstawiającą tańczącego boga kukurydzy. Miasto było zamieszkane od VIIIw p.n.e do Xw n.e.Zwiedzanie ruin Nakum. Przybycie do obozu. Obiad. Przygotowanie noclegu.

Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku.  Będzie to okazja do podzielenia się dotychczasowymi wrażeniami, lepszego poznania i otwarcia się.  Zaczynamy  przyglądać się naszej warstwie emocjonalnej i głębokim  impulsom które nam ona przekazuje. W tej podróży oprócz egzotycznego środowiska chcemy zrozumieć lepiej siebie. Z każdym dniem dzięki nauce uważności, technikom relaksacji i medytacji jest nam bliżej do siebie.

Tego dnia poznamy również tajemnice kalendarza majańskiego.

Kolacja. Nocleg w obozie pod namiotami.

Dzień 4 Trekking do ruin Yaxha

Po porannym śniadaniu wyruszamy na około 4 godzinny trekking przez dżunglę do bardzo interesującego kompleksu majańskich ruin Yaxha. Jest to kolejny dzień z dala od cywilizacji, miast i turystów. Eksplorujemy florę i faunę lasu.  Dzięki poznawanym technikom uważności powoli wyciszamy się. Z każdym dniem stajemy się bardziej świadomi swoich prawdziwych potrzeb. Wspólny marsz, grupa i dzika przyroda świetnie nam w tym pomagają.

Tego dnia śpimy w lodgach na wygodnych łóżkach ;). Lodga jest położona nad jeziorem, z dużą ilością roślin i drzew wokół. Spędzimy w niej kolejne 3 dni. Po zakwaterowaniu i chwili odpoczynku obiad a następnie wychodzimy zobaczyć ruiny Yaxha.

Yaxha – było największym z miast w tym regionie. Zachowało się do dziś w tym miejscu poand 500 starożytnych struktur miasta w tym piramidy bliźniacze, obserwatorium astronomiczne, kilka boisk Pelota i wiele ołtarzy. Miasto ma wspaniałe usytuowanie – na wzgórzu pomiędzy dwoma lagunami. Ze szczytu najwyższej piramidy rozpościera się wspaniały widok na dżungle ciągnącą się aż po horyzont oraz jeziora otaczające miasto. Dzisiaj zobaczymy zachód słońca ze szczytu piramidy!

Wieczorem spotkanie w kręgu.

Kolacja i nocleg w Lodgy.

Dzień 5 Relaks i warsztaty

Śniadanie.Poranna medytacja nad jeziorem.

Czas wolny na relaks..;). Obiad.

Popołudniowe warsztaty rozwojowe. Po 3 dniach spędzonych z dala od codziennych bodźców jesteśmy gotowi na pracę wewnętrzną. Ciało, uczucia codziennie wysyłają nam ogromną ilość informacji. W jakim kontakcie jesteśmy z naszymi wewnętrznymi drogowskazami?

Kolacja. Wieczorne spotkanie w kręgu.

Dzień 6 Wschód Słońca w Tikal!

Śniadanie. Wcześnie rano przejazd autobusem (ok. 1,5h) do ruin Tikal.  Wschód słońca i medytacja na piramidach. Poranek to jest ten czas kiedy dżungla budzi się do życia wraz z wszystkimi zwierzętami. Jeszcze w ciemności wyjdziemy z hotelu aby o brzasku stanąć na szczycie piramidy i spojrzeć na budzący się las.

Czekając w zupełnej ciemności na jej szczycie będziemy słyszeć odgłosy budzącej się dżungli – małp, ptaków i innych ssaków. Po wschodzi słońca i porannym pikniku zaczynamy eksplorować jedno z najbardziej niesamowitych   starożytnych ruin w Ameryce.

Poznawanie Tikal

Tikal do IX wieku n.e. stanowiło jedno z największych centrów kultury Majów.  rządziło całym regionem pod względem politycznym, ekonomicznym i wojskowym. Tikal w języku Maya Itza znaczy „miejsce wielu dźwięków”.. Będziemy odkrywać wraz z przewodnikiem tajemnice tego miasta.

Powrót do naszej lodgy.

Po południu czas relaksu.. Kolacja.

Wieczorem Majańska Ceremonia Ognia

Część II – KARAIBY…
Dzień  7

Śniadanie. Przejazd do Belize City

Rejs do Ambergris  Caye  -wsypa gdzie występują plaże z rafami koralowymi wraz z Rezerwatem Rafy Koralowej (70 gatunków korali twardych i 36 miękkich oraz 500 gatunków ryb). Wyspa ta pamięta czasy starożytnych Majów, europejskich, kolonizatorów, piratów oraz uciekinierów z Meksyku

Popołudniowy czas relaksu 😉

Dzień  8– Dzień oddechu

Śniadanie. Powitanie słońca / Yoga na plaży

Gdy osadzimy się już na spokojnej, rajskiej plaży karaibskiej, po totalnej dzikości i ogromie przygód, mamy czas na regeneracje, odpoczynek i relaks – ale jak to bywa z nami- aktywnie. Zabieramy się dziś do podwodnego świata – snoorkujemy! Rafy koralowe i wielobarwne stworzenia będą nie raz zapierać dech w piersiach.
To dzień oddechu- kontaktu z nim i pogłębiania świadomości i doświadczenia swojej pojemności na branie i dawanie. Wiemy, że oddech jest podstawowym i kluczowym elementem naszego życiowego balansu. Dziś skupimy się na tym jaki balans reprezentuje Twój oddech, jaki balans masz zapisany w swojej pamięci komórkowej ciała i czy jest on spójny z Twoją codziennością. Dowiesz się jak pracować z oddechem, przekonaniami i pamięcią komórkową ciała by zaprosić harmonię do swojego życia.

Zachód słońca na plaży

Wieczorny krąg.

Dzień  9  Dzień możliwości

Śniadanie. Powitanie słońca / Yoga na plaży

Wchodzenie w interakcję z żywiołem. Dziś piasek, woda, słońce, chmury, wiatr, ruch i bezruch są naszymi przewodnikami. Własną totalność i nieograniczone możliwości poznajemy w kontakcie z żywiołami. Będziemy mieć okazję by przepełnić się każdym z żywiołów. Poczuć i doświadczyć jakości ognia, wody, ziemi, powietrza i ich energetyki w swoich relacjach, życiu osobistym i zawodowym.

Ten dzień to możliwość przyjrzenia się temu w jaki sposób zarządzamy własnym potencjałem, talentami i co robimy z własnymi tzw. słabymi stronami – uznajemy je- dając sobie siłę,  czy gloryfikujemy ich znaczenie – umniejszając sobie.

Zapraszamy do Surfowania…

 

Wieczorny krąg.

Dla chętnych możliwość uprawiania sportów wodnych: nurkowanie, snorkeling, windsurfing, kite-surfing, żeglowanie, rejs katamaranem, kajak etc. Dodatkowo płatne 60-100 $/os

Dzień 10 –

Śniadanie. Powitanie słońca / Yoga na plaży

Dziś będziemy kontynuować pracę z dnia poprzedniego poprzez pogłębianie doświadczenia nowego stanu wzorcowego ciała. Siebie silniejszego psychicznie, odważniejszego do działania, lżejszego i radośniejszego. Ta wyprawa jest inicjatorem impulsu do działania. Ożywienia życia poprzez twój kontakt z samym sobą.

Wieczorem udamy się na  krąg przy bębnach, ogniu i śpiewie.

Dla chętnych możliwość uprawiania sportów wodnych: nurkowanie, snorkeling, windsurfing, kite-surfing, żeglowanie, rejs katamaranem, kajak etc. Dodatkowo płatne 60-100 $/os

Dzień 11

Śniadanie. Rejs do Belize City, Przejazd na lotnisko.

Lot do Polski

Dzień 12

Przylot do PL. Niby Ci sami, a już zupełnie inni!

Zapraszamy !

Cena: 1600$ + 700$ opłaty na miejscu + przelot (OK.4000 ZŁ)

Zarezerwuj miejsce 15-26.01.2018

Organizatorzy:
Ada Stolarczyk –  terapeutka pracy z ciałem. Pasjonatka życia i miłośniczka natury. Spełniona kobieta. specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej. Autorka płyty terapeutycznej relaksacje z wizualizacjami „Twoje ciało zna odpowiedź”. Provider TRE. Organizatorka wypraw rozwojowych na wyspy Bali i Gili- „wracam do Raju”. Od 5 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania  balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu.
Krzysztof Ruba
Geograf, kartograf GIS, pilot wycieczek, twórca autorskich wypraw po Ameryce Łacińskiej. Od 5 lat pilotuje i tworzy wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Afryce Północnej i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Interesuje się kulturami pierwotnymi Ameryki i Europy. Pracę dyplomową pisał o Amazonii. Uwielbia tańce latynoamerykańskie – salsę, bachatę oraz dźwięki afrykańskich i aborygeńskich  instrumentów. Tworzy portal o Ameryce Południowej www.latino-america.pl/  oraz o wyprawach rozwojowych www.wyprawy-rozwojowe.pl.  Amerykę Południową kocha za otwartość mieszkańców, pozytywne nastawienie i roztańczoną energię.  Jego inna pasja to żeglarstwo. Skutecznie łączy podróże i rozwój osobisty
Cena Zawiera:
 • 10 noclegów ze śniadaniem (1 nocleg w hotelu w Belize City/lub mieście tranzytowym, 2 noclegi w obozie pod namiotami w dżungli, 7 noclegów w lodgy, (3 w  dżungli w Gwatemali, 4 wyspie San Pedro w Belize).
 • 3 obiady, 4 kolacje zgodnie z programem
 • Transfery klimatyzowanym autobusem i jeepami
 • Sprzęt, infrastruktura i asysta lokalnych przewodników w trakcie 3 dniowego trekkingu przez dżungle
 • Lokalny przewodnik po ruinach Majów
 • Wieczór przy bębnach na wyspie
 • Ceremonia ognia w dżungli gwatemalskiej
 • Rejs ze snorkelingiem w Belize
 • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z trenerem
 • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie
Cena nie obejmuje:
 • Zwyczajowych napiwków ok. 50$
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Posiłków nie uwzględnionych w programie ok. 10-15$/posiłek
 • Możliwych opłat lotniczych/wyjazdowych z Gwatemali i Belize ok 20$
 • Dopłaty do pokoju 1-os
  UWAGI
 • Zakwaterowanie na wyjeździe jest tak dobrane aby być w jak najściślejszym kontakcie z przyrodą. Są to miejsca proste, spokojne, gdzie nie ma tłumów turystów, gdzie słychać odgłosy ptaków nad ranem i które mają atmosferę przygody.  Lodge w Gwatemali i Belize to nie są luksusowe hotele, brak jest im często dodatkowych wygód, zasięgu, mogą wystąpić czasowe braki gorącej wody.  Są to natomiast miejsca czyste, schludne, przyjazne środkowisku ze wspaniałą obsługą. Lodga na belizyjskiej wyspie pełni również charakter ośrodka yogi.
 • W trakcie tekkingu przez dżungle 2 noclegi odbędą się w namiotach. Będą to 2-osobowe namioty, razem z karimatami, poduszką i nakryciem.
 • Ważne aby paszport miał przynajmniej 9 miesięczny okres ważności. Dokładny program i porady praktyczne uczestnicy otrzymują ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Kolejność programu może ulec zmianie.  Bilety lotnicze będziemy zakupywać po zebraniu się grupy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu
– pod mailem ada@wysokiewibracje.pl
– pod nr. kom. (+48) 0 660 79 41 28
www.wyprawyprzemian.pl

Podobne wibracje

Top