Gdy potrzeba energii do życia

ada11-2Jeśli jesteś w stanie dotrzeć do własnego wewnętrznego konfliktu, docierasz do miejsca uciekania Twojej energii życiowej. Gdy rozwiązujesz ten konflikt, odkrywasz, że nagle odzyskujesz chęć do działania i podejmowania wyzwań, kroku na przód.

Często zadajemy sobie pytanie, co się dzieje, że tak bardzo mi się nie chce, że mam wrażenie że stoję w miejscu, nic nie rusza do przodu,….brakuje energii…

Twoja energia to przepływ. Jest gdy może płynąć w Twoim ciele swobodnie. Jeśli na skutek jakiegoś wydarzenia zablokowałeś (najczęściej nieświadomie/mimowolnie) przepływ jakiejkolwiek emocji (złości, smutku, żalu, ekscytacji), zatrzymałeś przepływ. 

Jeśli na jakimkolwiek etapie swojego życia zacząłeś zaprzeczać swojej wewnętrznej prawdzie i pragnieniom, na rzecz otoczenia, wymagań i oczekiwań, zdradzasz siebie. 


dziecko
Czasami jest tak, że wchodzimy w relacje tzw. skryptowe, co oznacza, że nieświadomie tworzymy relacje oparte na tych samych wartościach i schematach jak nasi przodkowie. Proponuję porozmawiać z własną mamą/tatą lub babcią/dziadkiem (jeśli jest to jeszcze możliwe) i zapytać o to jak się czuły/li traktowane/ni w relacji z partnerem.

Jedna z moich klientek, Sabina po 3 latach stagnacji ( przez psychiatrów zdiagnozowano ją jako osobę z depresją. Dla mnie depresja jest efektem zatrzymania energii/emocji w ciele). Była zmęczona tym, co działo się u niej w życiu, kolejnym nieudanym związkiem, nudą codzienności, coraz mniejszą motywacją do czegokolwiek. W czasie naszej pracy odkryła, że w jej żeńskiej linii, wszystkie kobiety czuły się nieszanowane, były to kobiety, które nie otrzymywały wsparcia emocjonalnego, czuły się nierozumiane, wybierały komfort finansowy i relację opartą na racjonalnym bezpieczeństwie. Wszystkie one chorowały też na raka piersi. 

Zobaczyła, że jej partnerzy idealnie wpisują się w skrypt. Mimo, że z innych miast, rodzin, wydawałoby się zupełnie różni od siebie- wszyscy przejawiali te same jakości w zachowaniach. 

DSC_0099 (3)Odkrycie własnego skryptu powoduje, że traci on moc. Sabina zaczęła zauważać kiedy w życiu pozwala sobie na traktowanie skryptowe. Łatwiej jej było odróżnić kiedy działa skrypt, co z kolei wymagało pracy z jej strony by w tym miejscu wytworzyć swój nowy stan wzorcowy. Czyli Świadomość tego, jak potrzebuje być traktowana. Tutaj już była praca nad nową jakością relacji, opartą na świadomym wyborze.

Nie ma guzika, który wszystko zmienia. Ja nie znam takiego, który działaby dłużej niż 3 miesiące. Ale znam jakości godności i szacunku do samych siebie, które z kolei otwierają przestrzeń na szacunek do innych, a to daje możliwość budowania świadomych relacji, w których rzeczywiście jest miejsce na miłość, a nie to, co przez lata było osobistą definicją miłości (czyli tym, co obserwujemy jako dzieci patrząc na swoich rodziców/ opiekunów). 

Zaufaj, że jeśli w Twoim życiu nie dzieje się tak jakbyś chciał, tak jak pragniesz, nie jest to ani niczyja wina, ani coś czego nie da się zmienić. Masz wpływ na jakość swojego życia/relacji. Zachęcam do zadawania sobie pytań, słuchania ciała —-> dbania o niego!!!!

Byśmy mogli żyć Świadomie, szczerze w stosunku do samych siebie, jakoś tak w poczuciu bycia kochanym i zdolnym do kochania. Nie w definicjach, ale w ciele.

Tule czule

Ada Stolarczyk

Zobacz KALENDARIUM Wysokich Wibracji
Do pracy własnej polecam płytę: Twoje ciało zna odpowiedź
DO POCZYTANIA:
DECYZJE- Skąd wiesz, że coś jest właściwe
LUDZIE – bliskość i ucieczka

Podobne wibracje

Top