INSPIRACJA

Inspiracja dla mnie to właśnie ona jest wyznacznikiem rozwoju.

IMG_2741Nie pomaganie, doradzanie i pokazywanie tego jak powinniśmy się czuć i postępować- jaką drogą najlepiej podążać za swoim mistrzem. Idę „słusznym kierunkiem” mojego guru-  przecież on nie istnieje w pojęciu uniwersalnym( ten kierunek oczywiście, bo Guru jest wielu :P). Każdy z nas ma swój indywidualny i niepowtarzalny sposób myślenia, zachowania i co ważniejsze system upodobań i prawd tego co ładne, korzystne, wygodne. Próba własnego rozwoju poprzez osiąganie stanów opisywanych przez kogoś, chęć wymuszenia na ciele i umyśle tych doznań, dostosowania się- zabiera cię od rozwoju jeszcze dalej. Wtedy to jest raczej zwój.

KIEDY MOŻNA SIĘ ZAINSPIROWAĆ?
Zawsze.

Tak trudnym do opisania jest „tu i teraz”. Dla większości kojarzy się to z mnichem medytującym na wierzchołku góry w Nepalu, oderwanym od większej ilości bodźców i mogącym skupiać się na swoim oddechu. NIE. Tu i teraz wydarza się w wielkim mieście, twoim zabieganym poranku, w czasie lunchu biznesowego, na fitnessie. Ale tylko wtedy, gdy w tym wszystkim jesteś OBECNY TU, a nie w przyszłości lub przeszłości. W plątaninie swoich myśli i wyobrażeń na temat tego co się może wydarzyć, zbioru własnych oczekiwań i projekcji 

Do napisania tego tekstu zainspirowała mnie uczestniczka cyklicznych spotkań pracy z ciałem, mówiąc, że biegła z uczelni do domu by się tylko przebrać i biec do pracy i nagle zobaczyła siedzącą na ławce kobietę, która czyta książkę ! O! Ten widok zatrzymał ją i OBUDZIŁ TĘSKNOTĘ. Ta zainspirowana dziewczyna momentalnie zmieniła swój sposób postrzegania czasu i własnych priorytetów. Zatęskniła za własnym tu i teraz, który wyrażał się w jej systemie wyobrażeń jako stan czytania książki. Chyba nie musze mówić o ile szczęśliwsza jest teraz.

TĘSKNOTA

Inspiracja –  to dla mnie tęsknota duszy. Prawdziwe prowadzenie pochodzi od rzeczy i sytuacji które jesteśmy gotowi ujrzeć. I to bez różnicy czy w czasie warsztatowego laboratorium doświadczalnego czy w codziennych czynnościach. PACH! i jest. I oczy dostają blasku, a poziom wibracji w ciele od razu się podnosi. I wtedy CZUJESZ, że to cię prowadzi.

Otworzyć się na prowadzenie inspiracją!

To jest przygoda 🙂

 

Vedic Art – dowiedz się więcej

Podobne wibracje

Top