Praca, która daje spełnienie i pieniądze

adaZagubiliśmy gdzieś naturalną zdolność do osiągania spełnienia w sposób lekki i przyjemny, w sposób który potwierdza, że spełnienie jest naturalnym, kolejnym etapem rozwoju każdego z nas.

Spotykam ostatnio osoby, które mówią o swojej pracy jako czymś co jest „za karę”. Czują się w niej źle.  Mówią o środowisku, które nie sprzyja. Traktują pracę jako obowiązek, który zabiera energię. Mają poczucie straty czasu i co ważniejsze swojego potencjału!

Spędzanie 8-12 godzin dziennie na coś, czego jedynym efektem jest wpływ gotówki na konto staje się flustrujące. Pieniędzy, których wydawanie gdy jest się zmęczonym przestaje być satysfakcjonujące. A co ważniejsze nie jest zaspokajające. Bo gdy czujesz w życiu brak spełnienia i obecności „tego czegoś”, co powoduje, że Ci się chce, jesteś pełen energii, pomysłów i radości, która jest spokojem – wydawanie pieniędzy, które jest próbą uzyskania wcześniej wspomnianego spełnienia – nie daje tej jakości. Owszem przynosi radość- jednak krótkotrwałą.

Pieniądze są ważne. Obecnie niemalże tak bardzo jak woda i powietrze. Nie czarujmy się bez nich jest ciężko. Zrozumienie tego i praca z własnymi przekonaniami na ten temat jest istotna w drodze do poczucia spokoju o bezpieczeństwo finansowe.

CEL

Pamiętaj jednak, że pieniądze nie mogą stać się Twoim celem. One są jak woda i powietrze – są środkiem do tego, by żyć. Żyć tak jak potrzebujesz. Ale nie mogą być wyznacznikiem tego, co i w jaki sposób robisz w życiu. To tak samo jakbyś w ciągu dnia dbał tylko o to by oddychać. Wdech i wydech – zobacz, że to pozwala Ci na robienie wielu ciekawych i inspirujących czynności!

Pieniądze są pochodną Twojego spełnienia, są efektem uboczny

m Twoich działań. Możesz je zarabiać męcząc się, wykonując profesję, która jest daleka od Twoich zainteresowań. A możesz bardziej poznać siebie, swój potencjał, to co rzeczywiście jest Twoje i pozwolić by to dawało Ci zarobki jakich potrzebujesz.

work-happy (1)

POCZĄTEK

Jestem pewna, że jest ogrom sposobów na to by zacząć tak właśnie żyć- w totalnym spełnieniu. Ja mogę podzielić się z Tobą tym, co poskutkowało u mnie : )

Praca ze sobą. Czyli uważność na ciało, własne schematy i uwarunkowania. Pamięć o tym, że to radość jest Twoim przewodnikiem. I ciągła pielęgnacja, oraz przebywanie w kontakcie z naturą.

Jeśli zyskujesz świadomość tego kim jesteś, masz łatwość w tym, by poczuć to, co lubisz robić. A gdy to już się wydarzy i świadomie zobaczysz swoje przekonania na temat zarabiania pieniędzy i bogactwa – jesteś w domu.

OTWIERAMY SERCA I UMYSŁY

Na to co jest, na prawdę jaką w sobie nosimy – bez koloryzowania i upiększania, bez zbędnego przegadywania, nazywania i spełniania oczekiwań.

Zaczynałam od Vedic Art., ten warsztat pozwolił mi na ugruntowanie się w tym, co chcę robić, a co lepsze dał mi siły do realizacji- dziś sama wywożę Was w góry, lasy i łąki by w oderwaniu od całego szaleństwa życia społecznego pobyć ze sobą. By w czasie 5cio dniowego pleneru i pracy z ciałem dotknąć tego, co ważne.

Więcej o warsztacie tutaj >>>

KROK PIERWSZY

A już teraz odpowiedz sobie na jedno pytanie:

Co robiłbyś gdybyś miał pieniądze, gdybyś totalnie nie musiał się o nie martwić. Masz sto milionów złotych na koncie. Czym byś się zajął?

To pytanie, które jako pierwsze wybija z poczucia bycia zależnym od pieniędzy. Otwiera oczy na bazę- czyli Twoje pragnienia i potrzeby z pozycji serca. A to w życiu podstawa. Przynajmniej dla mnie .

Ps. Dziękuję osobie, która zainspirowała mnie do napisania tego postu. Nasza wspólna rozmowa była dla mnie bardzo inspirująca.

 

Zobacz też inne warsztaty w TERMINY

Podobne wibracje

Top