Maroko – powrót do domu

Maroko – powrót do domu 
24-31 sierpień

 

Wyjazd w oparciu o uzdrawiające kręgi. Tygodniowy pobyt w słonecznym i kolorowym Maroko. Będziemy w pięknym ośrodku, w którym można odpocząć, naładować baterie i dawać sobie tzw. “swój czas”. Poranki zaczynamy jogą z Krzysztofem, by rozluźnić ciało i zsynchronizować z umysłem. Potem niespiesznie jemy śniadanko i spotykamy się w kręgu, lub eksplorujemy najbliższe ciekawe miejsca. 

W tej formule czekają nas 2 wycieczki i 4 dni głębokiej pracy wewnętrznej / kręgi/, oraz opcjonalnie masaże, pobyt w hammamie, lekcje surfingu czy jazdy konnej. 

Cały wyjazd skonstruowany jest tak by przeplatać procesy wewnętrzne z aktywnością na zewnątrz, czyli będziemy wprawiać w ruch zastaną energię / traumę/. Każde miejsce zapisane w postaci zacisku w ciele przez cały czas szuka ujścia do rozluźnienia. Dynamika kręgu polega na swobodnym wyrażaniu tego, co w nas żywe na dany moment. Bycie wysłuchanym, bez oceny, chęci rad czy pomocy, jest kluczowym elementem poczucia bycia przyjętym z tym co przeżywam. A trauma – należy pamiętać- nie jest trudnym wydarzeniem, które miało miejsce, tylko faktem, że w tym momencie zostaliśmy sami ze swoimi emocjami. To tworzy zacisk i budowanie mechanizmów nieczucia. 

Dlatego możliwość zasiądnięcia w kręgu, działa tak kojąco i rozluźniająco. Na poziomie mentalnym i cielesnym następuje zaspokojenie potrzeby bycia widzianym z tym, co jest. Co z kolei przywraca poczucie własnej ważności i wartości. Bardzo proste, ale bardzo trudne gdyż wymaga od tworzących krąg, zaangażowania i uwagi. Dlatego właśnie ten wyjazd jest tak skonstruowany by uczestnicy byli wypoczęci i gotowi do tworzenia tej uzdrawiającej przestrzeni po prostu poprzez odsłanianie swoich kawałków.

Będziemy zakwaterowani w pięknie położonej Eco Lodgy nad samym oceanem będziemy mieć cudowną możliwość wsłuchania się w swoją wewnętrzną ciszę, szum fal i język serca.

W czasie kręgów skupimy się na tym co żywe w nas, co w codziennym życiu nie ma miejsca, na wyrażenie i przyjęcie. To czas na totalne zaopiekowanie się sobą.  Poznamy narzędzia pomagające w odnalezieniu samego siebie, swojego głębokiego, prawdziwego ja. Doświadczymy mocy kręgu, akceptacji i

przyjęcia nas takimi jakimi jesteśmy, bez potrzeby udowadniania sobie i innym

swojej własnej wartości. Będziemy po prostu sobą i to wystarczy, aby procesy

wewnętrznej transformacji mogły dokonać w naszym życiu oczekiwanych przez nas zmian.

Maroko

Kochamy ten kraj za różnorodność smaków w kuchni, za ilość kolorów na bazarach oraz za precyzję w sztuce i architekturze wkomponowanej tak doskonale w krajobraz i otoczenie. Zadbanie o szczegóły, które widać tu w rękodziele, kreatywność, która zaskakuje w tym jak ludzie się ubierają i jak przygotowują posiłki, hipnotyczne dekoracje mebli, ścian i przestrzeni to wszystko wyraża przekazywane tu od pokoleń ogromne zamiłowanie do sztuki i piękna.  Twórczość przenika tu każdy aspekt życia i czuć w niej głębokie wołanie ducha. 

 

Maroko to również tętniące życiem miasta, barwne targi, relaksujące łaźnie i kuszące zmysły restauracje. My wybieramy się do tych marokańskich cudów natury, które powodują, że czas się zatrzymuje, pojawia się przestrzeń na refleksję, zadumę i równowagę, której tak potrzebujemy każdego dnia.

 

Kuchnia

Kuchnia to bardzo ważny składnik marokańskiej kultury. W naszym ośrodku spróbujemy połączenia między kuchnią marokańską i europejską. Czeka nas czysta uczta dla zmysłów. Dania są przygotowywane każdego dnia z świeżych warzyw, owoców i innych zdrowych składników. Wśród opcji różnych potraw oferowane są również posiłki wegetariańskie. Oczywiście wśród wielu możliwości spróbujemy tradycyjnego Tajinu i codziennej aromatycznej marokańskiej herbaty.

 

Program

1 Dzień

Przywitanie z Oceanem / Agadir
Przelot z Polski w godzinach wieczornych
Nocleg w Agadirze. Spotkanie z nową kulturą, jej kolorami, smakami i zapachami.
Otwieramy się na to co nowe… Nocleg w hotelu

2 Dzień

Po pysznym śniadaniu jedziemy wzdłuż zachodniego wybrzeża Maroka nad Oceanem Atlantyckim . Zabieramy Was do wyjątkowej Eco-lodgy położonej na pięknym, odległym odcinku wybrzeża Atlantyku, swojego rodzaju sanktuarium, które zaprasza do wyłączenia się z gonitwy myśli i po prostu bycia.

Po zakwaterowaniu, obiedzie i pierwszym zaaklimatyzowaniu w postaci relaksu w oceanie lub w basenie spotkamy się na pierwszy wspólny krąg i ustawienie intencji na cały wyjazd.

Wieczorem wspólna kolacja, która zabierze nas w świat marokańskiej kuchni. 

3 Dzień

Poranne zajęcia z ciałem. 

Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. 

Niespieszne śniadanie z widokiem na Ocean. Ok g. 11.30 spotykamy się w kręgu, by poruszyć zastaną energię. Wolne popołudnie. Możliwość kąpieli w Oceanie, spacerów, masaży, lekcji surfingu itp. Kolacja. Wieczorne zajęcia wizualizacji

4 Dzień
Zmieniamy otoczenie, z wypracowanymi tematami, wnikamy w marokańska kulturę, ruch i koloryt. Wybieramy się do średniowiecznego portowego miasta, które jest wpisane na Światową Listę UNESCO – Essaouira.

Zabytkowa Essaouira – marokańska perełka

Tego dnia wyruszamy do stolicy wiatrów historycznego portugalskiego miasta Essaouiry, dawniej o nazwie Mogador.

Essaouira to przepięknie położone, biało- niebieskie, portowe miasto, obmywane

nieustannie przez fale Oceanu Atlantyckiego. Miasto z burzliwą historią najazdów, kolonizacji, handlu purpurą i niewolnikami. Słynie z wyrafinowanego rzemiosła i jest inspiracją dla wielu znanych artystów. Obecnie Essaouira jest

ważnym ośrodkiem rybołówstwa. Egzotyczny spacer po mieście i czas na zjedzenie czegoś aromatycznego. Powrót do hotelu i czas wolny.

5 Dzień 

Poranne zajęcia z ciałem – Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie.

Zasiadamy w kręgu. Ponownie nurkujemy głęboko w najczulsze kawałki nas samych. Zbliżamy się bezpiecznymi krokami do utulenia i przywrócenia żywotności w tych częściach nas, które kiedyś musieliśmy zamrozić by przeżyć. Po tak intensywnej pracy obiad i czas wolny. Do wyboru do koloru. Spacery, masaże, surfing, kąpiele w oceanie, lub po prostu błogie nic nie robienie w naszym pięknym ośrodku. 

Kolacja.

6 Dzień

Poranne zajęcie ®️TRE (Tension Releasing Exercises) to bezpieczny i łatwy sposób na rozładowanie napięcia i stresu nagromadzonego w organizmie, przywracający witalność i rezyliencję. Doskonały regulator na ten moment wyjazdu..


Śniadanie.

Dzień tańca, ruchu i zabawy. Będziemy nadawać nowy kierunek energii, która uwolniła się w czasie tego wyjazdu. Warsztat pracy z ciałem, bliskością, dotykiem, czyli “moje GRANICE i bezpieczne relacje`’. 

Kolacja w Eco-loggy. Wieczorem czas wolny, na integracje, rozmowy i to co każdemu w duszy gra. Z pewnością nie zabraknie pomysłów na to jak wykorzystać najlepiej dla siebie czas w tak pięknym miejscu. 

A tak piszą o sobie w naszej Eco-lodgy:

Czas zdaje się że się tu zatrzymał. Rybak przybywa na swoim ośle, aby zaoferować nam poranny połów, pasterz pasie stado kóz przy naszym kamiennym murze a jaskółki zanurzają się z wdziękiem w tafli basenu. Jeden z naszych wielbłądów medytuje gryząc świeżo skoszoną trawę, a Chappy, nasz mały pies ratowniczy leniwe rozciąga się na swojej ulubionej macie!  Kuszące aromaty unoszą się z kuchni, gdzie gotuje się wieczorny tagine. My siedzimy  na tarasie i patrzymy jak słońce zachodzi kolejnego błogiego dnia.

7 Dzień

Poranne zajęcia z ciałem – Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie

Ostatni krąg domykający. Kończymy z większym zrozumieniem siebie samych jako jednostki, ale także jako części grupy, całości, społeczności, w której przebywamy. Z wyregulowanymi systemami nerwowymi i wypoczętymi ciałami czyli osobistym powrotem do domu, jesteśmy gotowi iść z tą świeżą energią w swoje relacje, projekty i marzenia. 

8 Dzień Pożegnanie z oceanem

Śniadanie, check out z hotelu. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski na trasie Agadir-Kraków

 

INWESTYCJA:  1 pula – przy zakupie do 31 marca 1499 Eur/os + przelot (1-2 tyś zł w zależności od daty wykupu). 2 pula – przy zakupie  od 1 kwietnia 1700 Eur/os + przelot (1-2 tyś zł w zależności od daty wykupu). 
TERMIN: 24-31 sierpień
Zapisy:

mail: ada@wysokiewibracje.pl

kom(what’s app): +48 660 79 41 28

ŚWIADCZENIA
 •  Transport w trakcie wyprawy: komfortowy bus na trasie wyprawy,
 • 7 noclegów ( 1 noc w Agadirze, 6 nocy w Eco-Lodgy nad oceanem)
 • Wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)
 • Program rozwojowy w formie kręgów, pracy z ciałem i twórczych wizualizacji
 • Opieka terapeuty w czasie wyjazdu
  Opiekę kwalifikowanego pilota i tłumacza na całej trasie
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).
ŚWIADCZENIA NIE OBEJMUJĄ
 • Biletu lotniczego na trasie  (między 1000-2000zł w zależności od daty wykupu.
 • 2 posiłków na trasie
 • Napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż
 • przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • Wycieczek dodatkowo płatnych ( Essaouira – ok. 60 Eur/os)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłychZapisy:

mail: ada@wysokiewibracje.pl

kom(what’s app): +48 660 79 41 28

 

Podobne wibracje

Top