Meksyk – Dotknięcie wewnętrznego Raju

Transformująca wyprawa do Meksyku
…poza utartym szlakiem…
Termin 1-14 grudzień 2022

W programie między innymi – cztero dniowy czas retreatu nad Oceanem, poza cywilizacją, pobyt w dżungli Chiapas i wizyta u Indian Lacandona, zobaczenie niesamowitych ruiny Palenque oraz schowanych w lasach deszczowych ruin Bonampak. Będzie też rafting, lazurowe wodospady Agua
Azul i Misol Ha, spotkanie z szamanem, majańska ceremonia tamazcal i kakao oraz możliwa głębsza praca z plantas medicinal.

Dużo inspiracji, transformacji i przygody..
Już potwierdzamy rezerwacje hotelowe. Odbędzie się on zamiast Gwatemali w tym roku. Będzie to taki sam lub jeszcze pełniejszy powrót do dzikości. 

Idziemy za tym gdzie intuicja nas prowadzi. Będzie jeszcze bardziej dziko i prawdziwie..

 

 

 

 

 

 

To miejsce, przez wielu nazywane jest rajem na ziemi. My pragniemy odkrywać na tej wyprawie ten raj w sobie. W doświadczeniu własnej doskonałości tu i teraz, w odczuciu pełnej akceptacji bez wyjątków, w bezwarunkowej miłości do siebie.

Będziemy to robić na różne sposoby. Idąc za pragnieniami serca i przygody – będziemy kapać się pod krystalicznie czystymi wodospadami pośród tropikalnej roślinności, będziemy przemierzać mało znane szlaki dżungli zachwycając się różnorodnością życia, będziemy spływać pontonami w dół spienionej rzeki odkrywając własną dzikość czy będziemy zaspokajać głód tajemnicy odkrywając mało znane zaginione miasta Majów w środku lasów deszczowych.

To jest jednak zaledwie wierzchnia warstwa tej podróży. Cały program rozpoczniemy trzy dniowymi warsztatami rozwojowymi, które będą odbywać się nad samym brzegiem oceanu, w środku rezerwatu biosfery Sian Kan z karaibskim piaskiem , palmami, szumem fal i odgłosami ptaków wokół. Miejsce cudowne, odizolowane i święte. Zwane jest przez Majów – Narodzinami Nieba.. To tutaj pragniemy dotknąć w sobie – głębokiego ukojenia i czystej obecności. Zaprosić doświadczenie miłości w samym sobie.

Kolejne dni to spotkanie z kulturą Majów przez ich rośliny, kakao, tamazcal i przewodników duchowych. Naszą intencją będzie otwarcie swoich serc na wszystkie części siebie, które potrzebują jeszcze ukochania i zintegrowania.

W tym nowym stanie wzorcowym wyruszymy na spotkanie z bogactwem życia.. przez wodospady, trekkingi i ruiny Majów. Odwiedzimy Indian Lacandona i ich gęstą puszczę tropikalną z jaskiniami cenote i zaginionymi miastami. Na naszej trasie nie zabraknie też tych najsłynniejszych ruin Majów – Palenque.. Wieczorami będziemy zasiadać do kręgu – w starej formule jak przodkowie tych ziem.. otwierając się na głos swojego serca i autentyczności.  

Meksyk – Kraina kolorów i kontrastów.

Meksyk słynie z cudów przyrody, starożytnych prekolumbijskich miejsc, rajskich wysp i bajecznych lagun położonych w obrębie rezerwatów i parków narodowych. Świat mitycznych bogów przeplata się tu z gęstą tropikalną dżunglą pełną papug i wyjców.  Fascynująca mieszanka rdzennych mieszkańców przenika się z kolonialnymi wpływami z Hiszpanii. Kraj jest niezwykle bogaty we florę i faunę dzięki różnorodności stref klimatycznych – od suchych pustyń po bujne tropikalne lasy deszczowe. 

Nasz program zaprasza do eksploracji tych ziem poza utartym szlakiem.. Odwiedzimy m.in.: rezerwat biosfery Sian Kaan, rdzennych Indian i dżunglę Lacandona. Poza słynnymi starożytnymi miastami Majów jak Palenque dotrzemy do mało znanych ruin Banompak i Lacanja. Spotkamy się z żywą tradycją, ceremoniami i mądrością Majów. Ale też z pyszną kuchnią, kolorowymi strojami i umiejętnością zabawy Los Mexicanos..

Och przygoda czeka. Nie możemy się doczekać.

PROGRAM
Dzień 1 Przylot do Meksyku – Rezerwat Biosfery – Sian Kaan

Przelot do Cancun. Przejazd do ośrodka znajdującego się w obrębie rezerwatu UNESCO Sian Kaan (ok. 4h). Naszą wyprawę rozpoczynamy trzy dniowym retreatem i warsztatami nad samym oceanem.

 

 

 

 

 

 

Rezerwat Biosfery – Sian Kaan  

Pierwotni mieszkańcy tych ziem  – Majowie doceniając naturalne piękno tego wybrzeża, nazwali je Sian Ka’an, czyli „Pochodzenie nieba”.  Rezerwat Bisfery Sian Ka’an, wpisany na listę UNESCO to jeden z największych obszarów chronionych w Meksyku. 120 000 hektarów obszaru morskiego chroni cenną część mezoamerykańskiej rafy koralowej i ławic ryb w zatokach. Park chroni ekosystem wybrzeża, morza i lądu. Jest to miejsce całkowicie oddalone od cywilizacji, gdzie towarzyszyć nam będą przez kolejne dni palmy, piasek, morskie fale i gwiazdy na nieboskłonie. Cisza, przyroda i głębokie zanurzenie w siebie i przyrodę..

Magią tego miejsca są kolory.. Soczysta zieleń lasów tropikalnych, mieniące się odcienie błękitu, turkusowe laguny i morze pod szerokim niebem tworzą fascynujące wrażenia wizualne. 

Nasz ośrodek znajduje się w samym sercu rezerwatu Sian Kaan. Jest to sanktuarium spokoju i harmonii w środku tropikalnej roślinności nad samym wybrzeżem oceanu.

Zakwaterowanie w ośrodku. Kolacja i Nocleg.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 2 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem

Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

Wyjątkowe doświadczenie, które stwarza nowy świat podróży. Koncept wywodzi się z połączenia  glamour (luksusu) i pobytu na łonie natury (campingu). W nieinwazyjny i wygodny sposób pozwala doświadczyć najbardziej dziewiczych i dzikich miejsc na planecie.

Codziennie będziemy się budzić w pokoju typu glamping w środku rezerwatu przyrody Sian Kaan, zaledwie kilka kroków od pięknego Morza Karaibskiego. Każdy glamping ma dwa podwójne łóżka, powierzchnię 20 metrów kwadratowych, wysokość 3 metrów, wentylator, lampę i wszystkie niezbędne udogodnienia. Wszystkie pokoje mają widok na ocean.

Poranna hatha joga i mindfulness 

Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

Warsztaty rozwojowe o poczuciu więzi. 

Za każdym razem gdy za czymś tęsknimy, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dotyczy to nas samych, a nie czegoś na zewnątrz. Są zasadniczo trzy jakości – połączenia ze sobą ( swoją jaźnią/samoświadomością), połączenie z rodzicem/dzieckiem, połączenie z innymi ( ludźmi, światem, naturą). I na tych trzech płaszczyznach odbywa się wieczna gra w relacje. Możemy tworzyć je świadomie, wzrastać w nich i po prostu czynić miłość, możemy też nieustannie coś naprawiać, szukać i walczyć z panicznym lękiem przed odrzuceniem, który jeszcze bardziej zaprasza nas do grania w gry.

Te kluczowe gry to : oczekiwania, niewyrażane potrzeby, tłumiona złość, kat- ofiar, pomocnik – ofiara, manipulacja poczuciem winy i wstydem. “Wygrywa” ten, kto bardziej cierpi. 

Będziemy się przyglądać każdej z tych płaszczyzn. W tym dniu będzie to połączenie na poziomie dziecko- rodzic. Każdy z uczestników, który będzie miał ochotę będzie mógł przy pomocy ćwiczeń zobaczyć swój zasób/brak w relacji ze swoją Matką. Co w rzeczywistości da mu realny obraz własnego wzorca, na bazie którego sam buduje świadomie lub nie relacje. Zobaczenie tego daje nie tylko możliwość stworzenia nowego wzorca, ale przede wszystkim połączenie z tym, co jest, czyli prawdą. A ponieważ będzie to się działo na poziomie pracy w polu i pracy z ciałem, zmiany będą zachodzić nie tylko w umyśle, ale także we wzorcach mięśniowych i tkankowych. Co często jest droga wyjścia z chronicznych schorzeń lub dolegliwości. A  już na pewno do świadomego spojrzenia na własne wzorce i szybszego widzenia tzw. red flag, w momentach, w których będziemy chcieli zrobić po staremu. 

 Obiad.

 Warsztaty rozwojowe c.d

Po tak głębokiej pracy, integracja na poziomie tańca. Poprzez świadomy ruch, dźwięk i wpuszczanie miękkości do ciała, krok po kroku przyzwolimy by to, co w pierwszej części zajęć angażowało nasz umysł, koncepty i metal, zeszło do ciała i tam dokonało homeostazy, czyli czucia się dobrze w swoim ciele i z własnymi myślami. 

Kolacja

Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

 

 

 

 

 

 

Dzień 3 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem
Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

Miejsce, w którym się znajdujemy pozwala na połączenie się ponownie z naturą i ze sobą, obudzenie swojej dzikiej natury i powrócenie do swojego najczystszego stanu.

Będąc w kontakcie z nieustannymi dźwiękami fal, szumem wiatru, zapachami tropikalnej roślinności, gwiazdami na nocnym nieboskłonie i zwierzętami wokół powoli dostosowujemy się do  naturalnych cykli, do stanu spokoju i harmonii, który pomaga nam lepiej zrozumieć, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz nas.

Poranna hatha joga i mindfulness 

Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

Warsztaty rozwojowe.

Poczucie więzi ze sobą. Dużo się o tym słyszy i czyta. Jednak dopiero realne wniknięcie do jądra własnych potrzeb, angażuje nasz system nerwowy i umysł do stawiania granic. To one, wyrastając na kontakcie z potrzebami, dają niezachwiane poczucie bezpieczeństwa. Przestajemy go wtedy oczekiwać od innych, po prostu mamy je sami dla siebie. A to naturalnie daje też możliwość by inni czuli się przy nas równie bezpiecznie. Także ten czas przeznaczymy na temat POTRZEB, bo to właśnie one, a raczej połączenie z nimi jest podstawowym budulcem poczucia więzi ze sobą. Całość zagadnienia będzie realizowana poprzez pracę z ciałem, świadomy ruch w nurcie gestalt, oraz uważność. 

Obiad.

Warsztaty rozwojowe. Kolacja

Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 4 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem
Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

Rezerwat Biosfery – Sian Kaan w sercu którego się znajdujemy to dom dla koloni czapli, żółwi, delfinów, manatów, oraz dla bogatej tropikalnej roślinności. Jest to ojczyzna jaguara, tapira, i pekari. Sian Ka’an ma system podziemnych rzek słodkowodnych, które łączą się w słynnych jaskiniach cenote. Jest miejsce wiec wyjątkowe w skali całego kraju. Podczas porannych spacerów i czasu wolnego mamy nadzieję spotkać któreś z tych niesamowitych zwierząt.

Poranna hatha joga i mindfulness 

Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

Warsztaty rozwojowe. 

Poczucie więzi z innymi/ światem, naturą. To ostatnia płaszczyzna do wspólnej eksploracji. Bowiem, możemy znać swoje wzorce i umieć je zmieniać, możemy też być bardzo samoświadomi, a jednak nie mieć zbudowanego mostu do bycia z własną wrażliwością w “zewnętrznym świecie”. Dziś przyglądniemy się własnej wysokiej wrażliwości od strony zasobu i wspólnie podzielimy się jakościami, które pomagają nam z niej czerpać inspiracje i energię do twórczego działania. Tak by już nie musieć zostawać w poczuciu osamotnienia z własną innością, różnorodnością i wysoką wrażliwością właśnie. 

Obiad.

Warsztaty rozwojowe

Integracja na poziomie tańca. Być może spontanicznego, delikatnego, strukturalnego a może właśnie ekstatycznego, czy dzikiego. To ten czas, w którym nasze napełnione słońcem ciała i zrelaksowane umysły będą chętniej sięgać do spontaniczności i zabawy, która niesie za sobą największą siłę twórczą i sprawczą. To ważne by oswajać w sobie zgodę na własną inność, żywotność i radość istnienia. Wbrew pozorom o wiele mniejszy mamy jako ludzie zasób na te jakości niż na cierpienie i zajmowanie się rozwiązywaniem problemów. I wiem, że na ten wyjazd przyjadą osoby, które już są gotowe by po prostu zacząć bezwysiłkowo cieszyć się życiem. W codzienności. 

 Kolacja

Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

 

 

 

 

 

 

Dzień 5 Cenote, Tamazcal i ruiny Majów

Śniadanie. Wykwaterowanie z naszego ośrodka. Jedziemy do strefy archeologicznej Tulum (ok.3h), które zwiedzimy z przewodnikiem. Ruiny prezentują się wyjątkowo o poranku, skąpane słońcem, gdy nie ma jeszcze tłumu turystów.

Ruiny Tulum

Słowo Tulum znaczy miasto świtu – ruiny zwrócone są na wschód w stronę Morza Karaibskiego. Fortecę wzniesiono między XI-XV w czyli u schyłku cywilizacji Majów. Było to jedyne miasto wybudowane bezpośrednio nad oceanem i jedno z nielicznych miast które Majowie zamieszkiwali jeszcze po przybyciu Hiszpanów. Nad głównym wejściem El Palacio (Palac) widnieje piękna stiukowa płaskorzeźba zstępującego boga. A z Templo del Dios del Viento (Świątynia Boga Wiatru) roztacza sie piękny widok na morze.  Przejazd do centrum miasta i chwila przerwy i czasu wolnego na obiad oraz spacer. 

Aldea Maya-Ha

Przejazd do majańskiego ośrodka Aldea Maya (ok.1h). Zakwaterowanie. Aldea Maya-Ha To cudowne miejsce o wspaniałej energii, dedykowane retreatom i duchowej regeneracji. Położone niedaleko wybrzeża, w środku tropikalnej dżungli. Posiada własne jaskinie – cenote i tamazcal – czyli majański szałas potów. Prowadzone jest przez Majów, którzy stworzyli to miejsce aby kultywować swoją tradycję i duchowość. To miejsce zaprasza nas do jeszcze głębszego spotkania ze sobą poprzez metody, które stosowane są w tej części świata od wieków – tamazcal, cacao czy pracę z plantas medicinales. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temazcal

Tamazcal jest to ceremonia praktykowana przez wiele rdzennych kultur Ameryki Południowej – Inków, Majów i inne. Odbywa się ona w kamiennej kopule gdzie  wprowadzane są uprzednio podgrzane kamienie wulkaniczne. Kamienie polewane są aromatycznymi ziołami leczniczymi, które mają moc oczyszczającą dla ciała, umysłu i energii z którą przychodzimy. Ceremonię prowadzi przewodnik Maya, który poprzez pieśni i medytacje prowadzi uczestników do kontaktu z samym sobą i z żywiołami przyrody. 

Ceremonia de Cacao

Majowie mawiają, że kakao ma właściwą sobie energię, ducha, która pomaga skontaktować się ze sobą i poczuć siebie głębiej. Teobromina zawarta w nieprzetworzonym kakako stymuluje wytwarzanie serotoniny i dopaminy, hormonów, które poprawiają nastrój i pomagają poczuć się szczęśliwszym. Kakao jest więc naturalnym antydepresantem.  Rdzenni mieszkańcy mówią, że kakao pomaga nauczyć się myśleć sercem i czuć głową. W przestrzeni ceremonialnej wzmacnia intencję, z którą przychodzimy i wspiera otwieranie serca.

Kolacja.  Dla chętnych, poza programem będzie istniała możliwość głębszej pracy z roślinami leczniczymi (plantas medicinales). Nocleg w ośrodku.

Dzień 6 Zanurzenie w duchowość i kulturę Majów

Śniadanie. Ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek, rozmowy i integrację dotychczasowych doświadczeń. Dla chętnych będzie możliwość skorzystania z masaży, zanurzenia się w orzeźwiającej wodzie półotwartych jaskiń – cenote położonych na terenie ośrodka,  lub podjechania do oddalonego o 30 minut miasteczka na wybrzeżu. Obiad

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Jest to też moment gdzie często otwieramy się na język pieśni kontaktujących z przestrzenią serca.

Kolacja i nocleg w ośrodku. 

 

 

 

 

 

 

Dzień 7 Lazurowe wodospady Misol Ha i Agua Azul

Śniadanie. Przejazd na lotnisko (ok. 1h) i krótki przelot do Villahermosa, położonej w stanie Chiapas. Przejazd do hotelu w pobliżu Palenque. Zakwaterowanie.

Stan Chiapas uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Meksyku dzięki cudownej  naturze i magicznym ruinom Majów. Do naturalnych perełek regionu należą potężne wodospady, gęsta tropikalna dżungla i rdzenni Indianie Lacandona. Naszą eksplorację tego regionu zaczniemy od uznawanych za najpiękniejsze wodospadów Agua Azul i Misol Ha. Przejazd w kierunku Palenque (ok. 2h). Zakwaterowanie w hotelu. Bierzemy podręczne plecaki, stroje kąpielowe i udajemy się na spotkanie z żywiołem wody.

Wodospady Agua Azul

Agua Azul to wodna kraina czarów.. około 500 pojedynczych kaskad ciągnących się przez kilkaset metrów oraz krystalicznie czysta woda o niesamowitym, błękitnym kolorze. Nazwa tych wodospadów oznacza niebieską wodę gdyż krajobraz mieni się paletą turkusowych barw tej wodnej krainy. Całość otoczona środowiskiem wilgotnego lasu tropikalnego, oddaje unikalny krajobraz i siedlisko wielu gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla tego regionu.

Wodospady Misol Ha

Wodospad Misol-Ha spada kaskadą z 35 metrów w dół do basenu o głębokości prawie 14-stu metrów. Stojąc u jego podnóża lub bezpośrednio za jego wodną ścianą można doświadczyć potęgi tego żywiołu i poczuć jak ta energia przenika wszystkie tkanki naszego ciała. Powrót do hotelu.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. 

Kolacja i nocleg w hotelu.

 

 

 

 

 

 

Dzień 8 Starożytne ruiny Paleque

Śniadanie. Dzisiaj czeka nas prawdziwa architektoniczna perełka starożytnego świata Majów – Palenque.

Starożytne ruiny Paleque

Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przez wielu uważane jest za najpiękniejsze ze starożytnych miast Majów. Położone jest wśród niewysokich, żyznych wzgórz, przez które przepływają strumyki i wodospady. Jego oryginalna nazwa Majów brzmiała Lakam’ha, co oznacza „Miejsce wielu wód”. 

 Szereg ważnych odkryć dotyczących rozszyfrowania tekstów glificznych na podstawie licznych rzeźbionych inskrypcji, które tu znaleziono, ujawniło skarbnicę informacji o historii tego miejsca, a także lepsze zrozumienie kultury Majów w ogóle. Cały kompleks skrywa niezliczoną ilość dawnych świątyń, platform, rezydencji elit i piramid.

W Palenqe w przeciwieństwie do innych ruin w Meksyku panuje wyraźne poczucie spokoju. Równocześnie spacerując mamy wrażenie bycia cały czas  blisko natury. Przypominają nam o tym m.in. zielony krajobraz otoczenia, odgłosy małp, ptaków i innych zwierząt. Powrót do hotelu.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 9 Dżungla i Indianie Lacandona. 

Śniadanie. Przejazd do w głąb stanu Chiapas, w region dżungli Lacandona. (2,5h).  Zakwaterowanie w Eco Lodgy w dżungli. Po zjedzeniu obiadu i odpoczynku wyruszamy na pierwsze spotkanie z selvą (puszczą) oraz wodospadami, w których można popływać i kontemplować  piękne cuda natury. Na szlaku odwiedzimy również święte jaskinie Indian – cenote.

Dżungla Lacandona

Dżungla Lacandona należy do najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Jest domem dla ponad 20% różnorodności biologicznej całego kraju. 

Puszcza ta położona w bliskim sąsiedztwie granicy z Gwatemalą tętni życiem. Jest to jeden z ostatnich bastionów m.in. jaguara, Harpii, tapira i kwezala. Przy odrobinie szczęścia można spotkać przelatujące nad rzeką ary, tukany a w czasie trekkingu podziwiać olbrzymie drzewa – ceiba. Lasy te są częścią płuc planety są źródłem wody, elektryczności dla mieszkańców i źródłem wielu lekarstw pochodzenia roślinnego. UNESCO uznało ten region za kluczowy dla środowiska naturalnego całej planety.

Lud Lacandona to jedna z rdzennych grup Majów żyjących w tej dżungli od pokoleń. Należą do najbardziej odizolowanych i kulturowo rdzennych ludów Meksyku. Ich populacja prawie wymarła w połowie XXw, dziś znacznie wzrosła, ale pozostaje niewielka.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. 

Kolacja i Nocleg w Lodgy.

 

 

 

 

 

 

Dzień 10 Dżungla Lacandona 

Po pobudce przy dźwiękach śpiewających ptaków, cykad, żab, wyjących małp i innych zwierząt czeka nas pożywne śniadanie i kolejny dzień pełen wrażeń. Przed nami Cascadas las Golondrinas i trekking do Zaginionego Miasta – Ciudad Perdida.

Zaginione miasto, wodospady i trekking

Wodospady Las Golondrinas tworzy rzeka spadająca krystalicznie czystymi wodospadami formułując naturalne rozlewiska w środowisku dżungli.  Wokół rosną szlachetne drzewa, m.in.: takie jak cedr, mahoń, kauczuk, ceiba, chicozapote, romerillo..

Zaginione miasto Ciudad Perdida Lacanja to podróż w tajemnicę kultury Majów. Aby dostać się do tych archeologicznych pozostałości, wyruszymy zarastającymi szybko ścieżkami dżungli wkraczając w fascynujący, pełen życia świat. Obiad. Powrót do Lodgy.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. 

Kolacja i Nocleg w Lodgy.

 

 

 

 

 

 

Dzień 11 Dżungla Lacandona 

Śniadanie. To kolejny i pełen niesamowitych wrażeń dzień w dżungli. Dzisiaj zapraszamy prawdziwego ducha przygody. Czeka nas rafting i mało znane ruiny Bonampak

Rafting przez Rio Lacanja i ruiny Bonampak

Na początek odwiedzimy jedną z bardziej zagadkowych stref archeologicznych w Chiapas – Bonampak, która słynie z dobrze zachowanych kolorowych fresków z 790 r. n.e. Będziemy mogli podziwiać malowidła ścienne i zobaczyć główne budynki piramidy. Następnie wyruszymy w niedługą wędrówkę przez dżunglę gdzie znów będziemy podziwiać różnorodną faunę i bogatą florę, w tym drzewa o wysokości do 60 metrów. Po dotarciu do rzeki Lacanjá zmieniamy środek transportu na pontony! W trakcie raftingu czekają nas: skoki, wodospady i mnóstwo zabawy. Będziesz miał czas na pływanie, a później powrót do naszej Lodgy. Obiad

Kolacja i Nocleg w Lodgy.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Jest to też moment gdzie często otwieramy się na język pieśni kontaktujących z przestrzenią serca.

 

 

 

 

 

Dzień 12 Dżungla Lacandona

Po pobudce przy dźwiękach śpiewających ptaków, cykad, żab, wyjących małp i innych zwierząt czeka nas pożywne śniadanie i kolejny dzień pełen wrażeń.  Poranek tym razem przeznaczamy na kontemplację i czas wolny. Obiad

Po południu przejazd na lotnisko w Villahermosa. Przelot Villahermosa – Cancun. Zakwaterowanie w hotelu w Cancun.

 

 

 

 

 

Dzień 13 Rivera Maya – Powrót do cywilizacji

Śniadanie. Czas wolny na spacer po Cancun i zakup pamiątek. Wylot popołudniem z Cancun.

Dzień 14 Przylot do Polski

 

Inwestycja

 

 • Early bird – 2700$ + przelot (przy wpłacie zaliczki do 20.10.22)
 • Regular – 2800$ + przelot (przy wpłacie zaliczki  po 21.10.22)
 • Late bird – 2900$ + przelot (przy wpłacie zaliczki  po 10.11.22)

 

Przelot – między 3,6-4 tyś zł.

Świadczenia

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowym prywatnym busem
 • 12 noclegów (4 typu glamping nad oceanem, 2 w Eco Lodgy Majów, 2 Palenque, 3 w Eco Lodgy u Indian Lacandona, 1 w Cancun)
 • Wyżywienie (12 śniadań i .. 8 obiadów i .. 10 kolacji)
 • Przelot wewnętrzny Cancun – Villahermosa – Cancun
 • Wstęp do rezerwatów, parków narodowych na trasie
 • Wstęp do stref archeologicznych Palenque, Bonanapak, Tulum
 • Wycieczka do wodospadów: Agua Azul, Misol Ha, Las Golondrinas
 • Rafting z kwalifikowanymi instruktorami
 • Ceremonia kakao i tamazcal
 • Opieka lokalnych przewodników w dżungli
 • Warsztaty rozwojowe z trenerem
 • Zajęcia jogi z instruktorem
 • Opiekę kwalifikowanego pilota i tłumacza na całej trasie
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).

Świadczenia nie obejmują

 • Biletów lotniczych Warszawa – Cancun – Warszawa (ok. 3,6-4 tyś PLN w zależności od terminu wykupu)
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • Zwyczajowych napiwków ok. 30$/os
 • 6 posiłków na trasie (ok. 10$/posiłek)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

 

ORGANIZATOR – Wyprawy Rozwojowe

Krzysztof Ruba – prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu.  Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów),  instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski,  założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Głęboka asertywność’.  Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

Ada Stolarczyk – trenerka na wyprawie

Terapeutka pracy z ciałem. Pasjonatka życia i miłośniczka natury. Spełniona kobieta. specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej, poviderka TRE. Od 5 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu (www.wysokiewibracje.pl/)

 

Informacje dodatkowe

 • Kolejność aktywności w programie może ulec zmianie (spowodowane, np.: utrudnieniami komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.).
 • Bilety będziemy kupować grupowo jak tylko wpłyną do nas wszystkie umowy i płatności. Cena biletu nie jest wliczona w cenę. Gdy wpłyną wszystkie zaliczki będziemy kontaktować się z Wszystkimi w sprawie dodatkowej płatności na poczet biletu lotniczego.

 

Cena : 2800 $ + bilet lotniczy (3500-400 PLN)

do końca lipca cena 2700 $

Zapisy : ada@wysokiewibracje.pl

Info: kom. 660 79 41 28

Podobne wibracje

Top