Wyprawa do Meksyku – W odwadze do Życia

Wyprawa do Meksyku
…poza utartym szlakiem…
Termin 1-15 grudzień 2025

W programie między innymi – cztero dniowy czas retreatu nad Oceanem, poza cywilizacją, pobyt w dżungli Chiapas i wizyta u Indian Lacandona, zobaczenie niesamowitych ruiny Palenque oraz schowanych w lasach deszczowych ruin Bonampak. Będzie też rafting, lazurowe wodospady Agua Azul , spotkanie z szamanem, majańska ceremonia tamazcal i kakao.

 Dużo inspiracji, transformacji i przygody..
Już potwierdzamy rezerwacje hotelowe. Odbędzie się on zamiast Gwatemali w tym roku. Będzie to taki sam lub jeszcze pełniejszy powrót do dzikości. 

Idziemy za tym gdzie intuicja nas prowadzi. Będzie jeszcze bardziej dziko i prawdziwie..

 

 

 

 

 

 

Ta wyprawa do Meksyku to nie tylko miejsca Mocy i rytuały majańskich kultur, ale też wspólnie spędzony czas dający możliwość popatrzenia na siebie i swoje życie z innej perspektywy, dosłownie umożliwiający zobaczyć siebie samego poza utartym szlakiem. Tak w życiu osobistym, zawodowym jak i przestrzeni pasji i kreacji. 

Będziemy to robić na różne sposoby. Idąc za pragnieniami serca i przygody – będziemy kąpać się pod krystalicznie czystymi wodospadami pośród tropikalnej roślinności, będziemy przemierzać mało znane szlaki dżungli doświadczając różnorodności życia, będziemy spływać pontonami w dół spienionej rzeki zapraszając własną dzikość czy będziemy zaspokajać głód tajemnicy odkrywając mało znane zaginione miasta Majów w środku lasów deszczowych.

To jest jedna z wielu warstw tej podróży. Program zawiera w sobie także trzy dniowy retreat  nad samym brzegiem oceanu, w środku rezerwatu biosfery Sian Kan z karaibskim piaskiem , palmami, szumem fal i odgłosami ptaków wokół. Miejsce cudowne, odizolowane i święte. Zwane jest przez Majów – Narodzinami Nieba. To tutaj pod sam koniec wyjazdu zajmiemy się integracją doświadczeń z całego wyjazdu. 

Czekają nas też dni spotkania z kulturą Majów przez ich rośliny, kakao, tamazcal i przewodników duchowych. Naszą intencją będzie wzmocnienie swoich przestrzeni serca na wszystkie części siebie, które potrzebują jeszcze zobaczenia, ukochania i zintegrowania.

Wyruszymy na spotkanie z bogactwem życia.. przez wodospady, trekkingi i ruiny Majów. Odwiedzimy Indian Lacandona i ich gęstą puszczę tropikalną z jaskiniami cenote i zaginionymi miastami. Na naszej trasie nie zabraknie też tych najsłynniejszych ruin Majów – Palenque.. Wieczorami będziemy zasiadać do kręgu – w starej formule jak przodkowie tych ziem.. otwierając się na głos swojego serca i autentyczności.  

Meksyk – Kraina kolorów i kontrastów.

Meksyk słynie z cudów przyrody, starożytnych prekolumbijskich miejsc, rajskich wysp i bajecznych lagun położonych w obrębie rezerwatów i parków narodowych. Świat mitycznych bogów przeplata się tu z gęstą tropikalną dżunglą pełną papug i wyjców.  Fascynująca mieszanka rdzennych mieszkańców przenika się z kolonialnymi wpływami z Hiszpanii. Kraj jest niezwykle bogaty we florę i faunę dzięki różnorodności stref klimatycznych – od suchych pustyń po bujne tropikalne lasy deszczowe. 

Nasz program zaprasza do eksploracji tych ziem poza utartym szlakiem.. Odwiedzimy m.in.: rezerwat biosfery Sian Kaan, rdzennych Indian i dżunglę Lacandona. Poza słynnymi starożytnymi miastami Majów jak Palenque dotrzemy do mało znanych ruin Banompak i Lacanja. Spotkamy się z żywą tradycją, ceremoniami i mądrością Majów. Ale też z pyszną kuchnią, kolorowymi strojami i umiejętnością zabawy Los Mexicanos..

Och przygoda czeka. Nie możemy się doczekać.

PROGRAM
Dzień 1 Przylot do Meksyku –  Canccun – Palenque

Przelot do Cancun późnym wieczorem. Nocleg w wygodnym łóżku w hotelu 🙂

Dzień 2 Miękkie lądowanie – Intencja – nadanie kierunku

Wczesne śniadane w Hotelu i krótki przelot do Villa Hermosa, skąd podjedziemy do docelowego miasteczka Palenque. Zakwaterowanie w pokojach i czas dla siebie, na odetchnięcie, rozprostowanie nóg i zaczerpnięcie oddechu z okolicznej dzikiej przyrody. Obiad w ośrodku. Po południu pierwszy krąg. Wyrażenie intencji i nadanie energii kierunku.Wieczorem natomiast udamy się na Ceremonie Temazcal.

Temazcal

Tamazcal jest to ceremonia praktykowana przez wielerdzennych kultur Ameryki Południowej – Inków, Majów i inne. Odbywa się ona w kamiennej kopule gdzie wprowadzane są uprzednio podgrzane kamienie wulkaniczne. Kamienie polewane są aromatycznymi ziołami leczniczymi, które mają moc oczyszczającą dla ciała, umysłu i energii z którą przychodzimy. Ceremonię prowadzi przewodnik Maya, który poprzez pieśni i medytacje prowadzi uczestników do kontaktu z samym sobą i z żywiołami przyrody.

Kolacja w Ośrodku.

Dzień 3 Starożytne ruiny Paleque

Śniadanie. Dzisiaj czeka nas prawdziwa architektoniczna perełka starożytnego świata Majów – Palenque.

Starożytne ruiny Paleque

Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przez wielu uważane jest za najpiękniejsze ze starożytnych miast Majów. Położone jest wśród niewysokich, żyznych wzgórz, przez które przepływają strumyki i wodospady. Jego oryginalna nazwa Majów brzmiała Lakam’ha, co oznacza „Miejsce wielu wód”. 

Szereg ważnych odkryć dotyczących rozszyfrowania tekstów glificznych na podstawie licznych rzeźbionych inskrypcji, które tu znaleziono, ujawniło skarbnicę informacji o historii tego miejsca, a także lepsze zrozumienie kultury Majów w ogóle. Cały kompleks skrywa niezliczoną ilość dawnych świątyń, platform, rezydencji elit i piramid.

W Palenqe w przeciwieństwie do innych ruin w Meksyku panuje wyraźne poczucie spokoju. Równocześnie spacerując mamy wrażenie bycia cały czas  blisko natury. Przypominają nam o tym m.in. zielony krajobraz otoczenia, odgłosy małp, ptaków i innych zwierząt. Powrót do hotelu.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić.

 

 

 

 

 

 

Dzień 4 Lazurowe wodospady Misol Ha i Agua Azul

Stan Chiapas uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Meksyku dzięki cudownej  naturze i magicznym ruinom Majów. Do naturalnych perełek regionu należą potężne wodospady, gęsta tropikalna dżungla i rdzenni Indianie Lacandona. Naszą eksplorację tego regionu zaczniemy od uznawanych za najpiękniejsze wodospadów Agua Azul i Misol Ha. Tego dnia bierzemy podręczne plecaki, stroje kąpielowe i udajemy się na spotkanie z żywiołem wody. Mamy sporo czasu by nieśpiesznie nacieszyć się tamtejszymi kaskadami, kąpielami i spędzić wspólnie 

Wodospady Agua Azul

Agua Azul to wodna kraina czarów.. około 500 pojedynczych kaskad ciągnących się przez kilkaset metrów oraz krystalicznie czysta woda o niesamowitym, błękitnym kolorze. Nazwa tych wodospadów oznacza niebieską wodę gdyż krajobraz mieni się paletą turkusowych barw tej wodnej krainy. Całość otoczona środowiskiem wilgotnego lasu tropikalnego, oddaje unikalny krajobraz i siedlisko wielu gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla tego regionu.

Wodospady Misol Ha

Wodospad Misol-Ha spada kaskadą z 35 metrów w dół do basenu o głębokości prawie 14-stu metrów. Stojąc u jego podnóża lub bezpośrednio za jego wodną ścianą można doświadczyć potęgi tego żywiołu i poczuć jak ta energia przenika wszystkie tkanki naszego ciała. Powrót do hotelu.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. 

Kolacja i nocleg w hotelu.

 

 

 

 

 

 

Dzień 5 Przywitani przez dżungle
Dżungla i Indianie Lacandona. 

Śniadanie. Przejazd do w głąb stanu Chiapas, w region dżungli Lacandona. (2,5h).  Zakwaterowanie w Eco Lodgy w dżungli. Po zjedzeniu obiadu i odpoczynku wyruszamy na pierwsze spotkanie z selvą (puszczą) oraz wodospadami, w których można popływać i kontemplować  piękne cuda natury. Na szlaku odwiedzimy również święte jaskinie Indian – cenote.

Dżungla Lacandona

Dżungla Lacandona należy do najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Jest domem dla ponad 20% różnorodności biologicznej całego kraju. 

Puszcza ta położona w bliskim sąsiedztwie granicy z Gwatemalą tętni życiem. Jest to jeden z ostatnich bastionów m.in. jaguara, Harpii, tapira i kwezala. Przy odrobinie szczęścia można spotkać przelatujące nad rzeką ary, tukany a w czasie trekkingu podziwiać olbrzymie drzewa – ceiba. Lasy te są częścią płuc planety są źródłem wody, elektryczności dla mieszkańców i źródłem wielu lekarstw pochodzenia roślinnego. UNESCO uznało ten region za kluczowy dla środowiska naturalnego całej planety.

Lud Lacandona to jedna z rdzennych grup Majów żyjących w tej dżungli od pokoleń. Należą do najbardziej odizolowanych i kulturowo rdzennych ludów Meksyku. Ich populacja prawie wymarła w połowie XXw, dziś znacznie wzrosła, ale pozostaje niewielka.

Wieczorem Ceremonia de  Cacao

Majowie mawiają, że kakao ma właściwą sobie energię,ducha, która pomaga skontaktować się ze sobą i poczuć siebie głębiej. Teobromina zawarta w nieprzetworzonym kakako stymuluje wytwarzanie serotoniny i dopaminy, hormonów, które poprawiają nastrój i pomagają poczuć się szczęśliwszym. Kakao jest więc naturalnym antydepresantem. Rdzenni mieszkańcy mówią, że kakao pomaga nauczyć się myśleć sercem i czuć głową. W przestrzeni ceremonialnej wzmacnia intencję, z którą przychodzimy i wspiera otwieranie serca.

Kolacja i Nocleg w Lodgy.

 

 

 

 

 

 

Dzień 6  Dżungla Lacandona 

Po pobudce przy dźwiękach śpiewających ptaków, cykad, żab, wyjących małp i innych zwierząt czeka nas pożywne śniadanie i kolejny dzień pełen wrażeń. Przed nami Cascadas las Golondrinas i trekking do Zaginionego Miasta – Ciudad Perdida.

Zaginione miasto, wodospady i trekking

Wodospady Las Golondrinas tworzy rzeka spadająca krystalicznie czystymi wodospadami formułując naturalne rozlewiska w środowisku dżungli.  Wokół rosną szlachetne drzewa, m.in.: takie jak cedr, mahoń, kauczuk, ceiba, chicozapote, romerillo..

Zaginione miasto Ciudad Perdida Lacanja to podróż w tajemnicę kultury Majów. Aby dostać się do tych archeologicznych pozostałości, wyruszymy zarastającymi szybko ścieżkami dżungli wkraczając w fascynujący, pełen życia świat. Obiad. Powrót do Lodgy.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. 

Kolacja i Nocleg w Lodgy.

 

 

Dzień 7   Dżungla Lacandona 

Śniadanie. To kolejny i pełen niesamowitych wrażeń dzień w dżungli. Dzisiaj zapraszamy prawdziwego ducha przygody. Czeka nas rafting i mało znane ruiny Bonampak

Rafting przez Rio Lacanja i ruiny Bonampak

Na początek odwiedzimy jedną z bardziej zagadkowych stref archeologicznych w Chiapas – Bonampak, która słynie z dobrze zachowanych kolorowych fresków z 790 r. n.e. Będziemy mogli podziwiać malowidła ścienne i zobaczyć główne budynki piramidy. Następnie wyruszymy w niedługą wędrówkę przez dżunglę gdzie znów będziemy podziwiać różnorodną faunę i bogatą florę, w tym drzewa o wysokości do 60 metrów. Po dotarciu do rzeki Lacanjá zmieniamy środek transportu na pontony! W trakcie raftingu czekają nas: skoki, wodospady i mnóstwo zabawy. Będzie czas na pływanie, a później powrót do naszej Lodgy. Obiad

Kolacja i Nocleg w Lodgy.

Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Jest to też moment gdzie często otwieramy się na język pieśni kontaktujących z przestrzenią serca.

Dzień 8 pożegnanie z dżunglą

Ostatnie czerpanie z tego miejsca, przejazd do Villa Hermosa, gdzie spędzamy jedną noc, by na drugi dzień z rana udać się nad Ocean…. Czyli zmieniamy otoczenie z gęstej i zielonej roślinności na otwartą przestrzeń, piasek, palmy i ocean. 

Dzień 9
Rezerwat Biosfery – Sian Kaan  

Pierwotni mieszkańcy tych ziem  – Majowie doceniając naturalne piękno tego wybrzeża, nazwali je Sian Ka’an, czyli „Pochodzenie nieba”.  Rezerwat Bisfery Sian Ka’an, wpisany na listę UNESCO to jeden z największych obszarów chronionych w Meksyku. 120 000 hektarów obszaru morskiego chroni cenną część mezoamerykańskiej rafy koralowej i ławic ryb w zatokach. Park chroni ekosystem wybrzeża, morza i lądu. Jest to miejsce całkowicie oddalone od cywilizacji, gdzie towarzyszyć nam będą przez kolejne dni palmy, piasek, morskie fale i gwiazdy na nieboskłonie. Cisza, przyroda i głębokie zanurzenie w siebie i przyrodę..

Magią tego miejsca są kolory.. Soczysta zieleń lasów tropikalnych, mieniące się odcienie błękitu, turkusowe laguny i morze pod szerokim niebem tworzą fascynujące wrażenia wizualne. 

Nasz ośrodek znajduje się w samym sercu rezerwatu Sian Kaan. Jest to sanktuarium spokoju i harmonii w środku tropikalnej roślinności nad samym wybrzeżem oceanu. Przejazd do ośrodka znajdującego się w obrębie rezerwatu UNESCO Sian Kaan (ok. 4h)

Zakwaterowanie w ośrodku. Kolacja i Nocleg.

 

 

 

 

 

 

Dzień 10 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem

Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

Naszą wyprawę w tym miejscu wzbogacamy o trzy dniowy retreat, czyli przestrzeń Kreacji.

Wyjątkowe doświadczenie, które stwarza nowy świat podróży. Koncept wywodzi się z połączenia  glamour (luksusu) i pobytu na łonie natury (campingu). W nieinwazyjny i wygodny sposób pozwala doświadczyć najbardziej dziewiczych i dzikich miejsc na planecie.

Codziennie będziemy się budzić w pokoju typu glamping w środku rezerwatu przyrody Sian Kaan, zaledwie kilka kroków od pięknego Morza Karaibskiego. Każdy glamping ma dwa podwójne łóżka, powierzchnię 20 metrów kwadratowych, wysokość 3 metrów, wentylator, lampę i wszystkie niezbędne udogodnienia. Wszystkie pokoje mają widok na ocean.

Poranna hatha joga i mindfulness 

Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

Przestrzeń Kreacji.  

Za każdym razem gdy za czymś tęsknimy, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dotyczy to nas samych, a nie czegoś na zewnątrz. Są zasadniczo trzy jakości – połączenia ze sobą ( swoją jaźnią/samoświadomością), połączenie z rodzicem/dzieckiem, połączenie z innymi ( ludźmi, światem, naturą). I na tych trzech płaszczyznach odbywa się wieczna gra w relacje. Możemy tworzyć je świadomie, wzrastać w nich i po prostu czynić miłość, możemy też nieustannie coś naprawiać, szukać i walczyć z panicznym lękiem przed odrzuceniem, który jeszcze bardziej zaprasza nas do grania w gry.

Te kluczowe gry to : oczekiwania, niewyrażane potrzeby, tłumiona złość, kat- ofiar, pomocnik – ofiara, manipulacja poczuciem winy i wstydem. “Wygrywa” ten, kto bardziej cierpi. 

Będziemy się przyglądać każdej z tych płaszczyzn. W tym dniu będzie to połączenie na poziomie dziecko- rodzic. Każdy z uczestników, który będzie miał ochotę będzie mógł przy pomocy ćwiczeń zobaczyć swój zasób/brak w relacji ze swoją Matką. Co w rzeczywistości da mu realny obraz własnego wzorca, na bazie którego sam buduje świadomie lub nie relacje. Zobaczenie tego daje nie tylko możliwość stworzenia nowego wzorca, ale przede wszystkim połączenie z tym, co jest, czyli prawdą. A ponieważ będzie to się działo na poziomie pracy w polu i pracy z ciałem, zmiany będą zachodzić nie tylko w umyśle, ale także we wzorcach mięśniowych i tkankowych. Co często jest droga wyjścia z chronicznych schorzeń lub dolegliwości. A  już na pewno do świadomego spojrzenia na własne wzorce i szybszego widzenia tzw. red flag, w momentach, w których będziemy chcieli zrobić po staremu. 

 Obiad.

 Warsztaty rozwojowe c.d

Po tak głębokiej pracy, integracja na poziomie tańca. Poprzez świadomy ruch, dźwięk i wpuszczanie miękkości do ciała, krok po kroku przyzwolimy by to, co w pierwszej części zajęć angażowało nasz umysł, koncepty i metal, zeszło do ciała i tam dokonało homeostazy, czyli czucia się dobrze w swoim ciele i z własnymi myślami. 

Kolacja

Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

 

 

 

 

 

 

Dzień 11 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem
Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

Miejsce, w którym się znajdujemy pozwala na połączenie się ponownie z naturą i ze sobą, obudzenie swojej dzikiej natury i powrócenie do swojego najczystszego stanu.

Będąc w kontakcie z nieustannymi dźwiękami fal, szumem wiatru, zapachami tropikalnej roślinności, gwiazdami na nocnym nieboskłonie i zwierzętami wokół powoli dostosowujemy się do  naturalnych cykli, do stanu spokoju i harmonii, który pomaga nam lepiej zrozumieć, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz nas.

Poranna hatha joga i mindfulness 

Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

Warsztaty rozwojowe.

Poczucie więzi ze sobą. Dużo się o tym słyszy i czyta. Jednak dopiero realne wniknięcie do jądra własnych potrzeb, angażuje nasz system nerwowy i umysł do stawiania granic. To one, wyrastając na kontakcie z potrzebami, dają niezachwiane poczucie bezpieczeństwa. Przestajemy go wtedy oczekiwać od innych, po prostu mamy je sami dla siebie. A to naturalnie daje też możliwość by inni czuli się przy nas równie bezpiecznie. Także ten czas przeznaczymy na temat POTRZEB, bo to właśnie one, a raczej połączenie z nimi jest podstawowym budulcem poczucia więzi ze sobą. Całość zagadnienia będzie realizowana poprzez pracę z ciałem, świadomy ruch w nurcie gestalt, oraz uważność. 

Obiad.

Warsztaty rozwojowe. Kolacja

Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 12 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem
Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

Rezerwat Biosfery – Sian Kaan w sercu którego się znajdujemy to dom dla koloni czapli, żółwi, delfinów, manatów, oraz dla bogatej tropikalnej roślinności. Jest to ojczyzna jaguara, tapira, i pekari. Sian Ka’an ma system podziemnych rzek słodkowodnych, które łączą się w słynnych jaskiniach cenote. Jest miejsce wiec wyjątkowe w skali całego kraju. Podczas porannych spacerów i czasu wolnego mamy nadzieję spotkać któreś z tych niesamowitych zwierząt.

Poranna hatha joga i mindfulness 

Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

Warsztaty rozwojowe. 

Poczucie więzi z innymi/ światem, naturą. To ostatnia płaszczyzna do wspólnej eksploracji. Bowiem, możemy znać swoje wzorce i umieć je zmieniać, możemy też być bardzo samoświadomi, a jednak nie mieć zbudowanego mostu do bycia z własną wrażliwością w “zewnętrznym świecie”. Dziś przyglądniemy się własnej wysokiej wrażliwości od strony zasobu i wspólnie podzielimy się jakościami, które pomagają nam z niej czerpać inspiracje i energię do twórczego działania. Tak by już nie musieć zostawać w poczuciu osamotnienia z własną innością, różnorodnością i wysoką wrażliwością właśnie. 

Obiad.

Warsztaty rozwojowe

Integracja na poziomie tańca. Być może spontanicznego, delikatnego, strukturalnego a może właśnie ekstatycznego, czy dzikiego. To ten czas, w którym nasze napełnione słońcem ciała i zrelaksowane umysły będą chętniej sięgać do spontaniczności i zabawy, która niesie za sobą największą siłę twórczą i sprawczą. To ważne by oswajać w sobie zgodę na własną inność, żywotność i radość istnienia. Wbrew pozorom o wiele mniejszy mamy jako ludzie zasób na te jakości niż na cierpienie i zajmowanie się rozwiązywaniem problemów. I wiem, że na ten wyjazd przyjadą osoby, które już są gotowe by po prostu zacząć bezwysiłkowo cieszyć się życiem. W codzienności. 

 Kolacja

Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

 

 

 

 

 

Dzień 13 Przejazd do Tulum

Po śniadaniu wśród szumu fal i palm, udajemy się do Tulum, urokliwego miasteczka magów.

Tutejsze ruiny prezentują się wyjątkowo o poranku, skąpane słońcem, gdy nie ma jeszcze tłumu turystów.

Ruiny Tulum

Słowo Tulum znaczy miasto świtu – ruiny zwrócone są na wschód w stronę Morza Karaibskiego. Fortecę wzniesiono między XI-XV w czyli u schyłku cywilizacji Majów. Było to jedyne miasto wybudowane bezpośrednio nad oceanem i jedno z nielicznych miast które Majowie zamieszkiwali jeszcze po przybyciu Hiszpanów. Nad głównym wejściem El Palacio (Palac) widnieje piękna stiukowa płaskorzeźba zstępującego boga. A z Templodel Dios del Viento (Świątynia Boga Wiatru) roztacza sie piękny widok na morze. Przejazd do centrum miasta i chwila przerwy i czasu wolnego na obiad oraz spacer.

Zakwaterowanie w naszych hoteliku, położonym blisko miasteczka, umożliwia w ostatni dzień pobytu skorzystanie z zanurzenia się w tutejszy klimat knajpek i architektonicznych perełek tego miasteczka, czy też wedle uznania zasmakowania nocnego rytmu Tulum, uznanego za jedno  z najbardziej imprezowych miejsc Meksyku. 

 

 

 

 

 

Dzień 14  Powrót do cywilizacji

Śniadanie. Czas wolny na spacer po Tulum i zakup pamiątek. Wylot popołudniem..

Dzień 15 Przylot do Polski

Dobro 🙂

Inwestycja

 

 • Regular – 2950$ + przelot (przy wpłacie zaliczki  do 21.05.25), Przelot – między 4 -6  tyś zł.

Świadczenia

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowym prywatnym busem
 • 13 noclegów (4 typu glamping nad oceanem, 3 Palenque, 3 w Eco Lodgy u Indian Lacandona, 1 w Cancun, 1 w Tulum, 1 w Villa Hermosa)
 • Wyżywienie (13 śniadań i 6 obiadów i 11 kolacji)
 • Przelot wewnętrzny Cancun – Villahermosa – Cancun
 • Wstęp do rezerwatów, parków narodowych na trasie
 • Wstęp do stref archeologicznych Palenque, Bonanapak, Tulum
 • Wycieczka do wodospadów: Agua Azul, Las Golondrinas
 • Rafting z kwalifikowanymi instruktorami
 • Ceremonia kakao i tamazcal
 • Opieka lokalnych przewodników w dżungli
 • Warsztaty rozwojowe z trenerem
 • Zajęcia jogi z instruktorem
 • Opiekę kwalifikowanego pilota i tłumacza na całej trasie
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).

Świadczenia nie obejmują

 • Biletów lotniczych Warszawa – Cancun – Warszawa (ok. 4-6 tyś PLN w zależności od terminu wykupu)
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • Zwyczajowych napiwków ok. 30$/os
 • 8 posiłków na trasie (ok. 10$/posiłek)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

 

ORGANIZATOR – Wyprawy Rozwojowe

Krzysztof Ruba – prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu.  Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów),  instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski,  założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Głęboka asertywność’.  Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

Ada Stolarczyk – trenerka na wyprawie

Terapeutka pracy z ciałem. Pasjonatka życia i miłośniczka natury. Spełniona kobieta. specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej, poviderka TRE. Od 12 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu (www.wysokiewibracje.pl/)

 

Informacje dodatkowe

 • Kolejność aktywności w programie może ulec zmianie (spowodowane, np.: utrudnieniami komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.).
 • Bilety będziemy kupować grupowo jak tylko wpłyną do nas wszystkie umowy i płatności. Cena biletu nie jest wliczona w cenę. Gdy wpłyną wszystkie zaliczki będziemy kontaktować się z Wszystkimi w sprawie dodatkowej płatności na poczet biletu lotniczego.

 

Cena :

  • Regular – 2950$ + przelot (przy wpłacie zaliczki  do 21.05.25)

 

Zapisy : ada@wysokiewibracje.pl

Info: kom. 660 79 41 28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYPRAWY  – przeczytaj zanim się ZAPISZESZ!

Pamiętaj, że nasza wyprawa zawiera w sobie elementy wychodzenia poza strefy komfortu, zarówno w wymiarze rozwoju osobistego jak i wyjazdowego. Mimo, że organizujemy Wyprawy od ponad 6 na każdym wyjeździe proponujemy nowe miejsca i elementy przygody. Zatem bywa, że jesteśmy w jakimś miejscu pierwszy raz, co powoduje, że niektóre odcinki przejazdów są dłuższe niż planowane / inaczej niż pokazuje mapa. 

Zatem jeśli potrzebujesz być w miejscach tylko sprawdzonych i z podanym dokładnym czasem przejazdu – nie jest to wyprawa dla Ciebie.

Natomiast jeśli jesteś otwarty na podróżowanie poza utartym szlakiem, zmiany planów i eksplorację nowego to zdecydowanie zapraszamy do wspólnej przygody. 

Program wycieczki

Jedziemy jako grupa i jako grupa decydujemy o wielu zmianach na trasie. Jeśli jest możliwość zostać dłużej w jakimś miejscu, nawet kosztem zmniejszenia ilości czasu w kolejnej atrakcji, a większość wyrazi na to chęć – idziemy za tym.

Noclegi 

Wybieramy się do Ameryki Łacińskiej, gdzie standard życia i mentalność dotycząca komfortu jest zupełnie inna niż europejska. Zatem wybierając hotele 3/4 gwiazdkowe musimy pamiętać, że nadal może się zdarzyć, że łazienka będzie poza pokojem, na ścianach będą gekony, naloty do wilgotnego powietrza, pająki itp, pokoje dla jednej grupy mogą mieć różne standardy, czasami będą dostępne dwu a czasami trzy i cztero osobowe. 

Jeśli wymagasz na wakacjach luksusowych standardów europejskich, prosimy nie zapisuj się.

Kuchnia Meksykańska

Jest prosta i głównie mięsna. Vegetarianie mogą liczyć na tacos, guacamole i pastę z czarnej fasoli i proste warzywa (marchew, kalafior, brokuł ). Jeśli oczekujesz wymyślnych dań spoza kręgu kulturowego, do którego się z nami wybierasz – to nie jest wyjazd dla ciebie. 

Podobne wibracje

Top