Radość czyli co?

RADOŚĆTak często powtarzam, że jesteś RADOŚCIĄ. Co to tak naprawdę znaczy?

Otóż ważne byś pojął, że dla każdego  RADOŚĆ oznacza coś zupełnie innego. W  mojej pracy ważne jest byś dotarł do tego, czym jest ona dla Ciebie.

Nie ma jednej emocji i stanu uniwersalnej dla wszystkich. Mawia się, ze jest to MIŁOŚĆ, SZCZĘŚCIE, SPEŁNIENIE..etc. Zwróć jednak uwagę, że np. nigdy nie byłeś zakochany tak samo. Każda relacja niesie za sobą inną jakość, inne doznania .  Każde spotkanie uczy Cię nowej rzeczy, coś przynosi, w jakiś sposób Cie buduje, rozsypuje, tworzy na nowo.  Twoje działania i realizacja celów nigdy nie przynosiła dokładnie takich samych efektów, odczuć w ciele.

Powtarzalność emocji zdarza się wtedy gdy popadasz w nałóg i to samo odpuszczenie, rozprężenie, spokój odczuwasz gdy „skutecznie” przytłumisz emocję. Zapalenie papierosa, wypicie drinka, nałogowy sex, zakupy, kompulsywne jedzenie. Te zachowania zazwyczaj dają podobne stany. Coś puszcza- czujesz ulgę, chwilowy przebłysk zadowolenia.

Lecz potem ponownie budzisz się z poczuciem napięcia, pustki, braku… a to przecież nie o to chodzi

INDYWIDUALNOŚĆ

Uważność i znajomość samego siebie, to klucz do zrozumienia największej tajemnicy życia, czyli Twojego Świata. Umysłu i ciała. Oraz relacji między nimi. Spójności lub jej braku.

Każdy z nas rodzi się z czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.  Próba dostosowania się (a najczęściej społeczny przymus) powodują, że oddzielasz się od tego, co mógłbyś rozwijać i pielęgnować; Bo inni mają inaczej, bo rodzice byliby zadowoleni gdybyś…, bo wypada, żebyś zrobił tak jak wszyscy, a nie tak jak chcesz…

Zwróć uwagę, że najwięksi geniusze Świata zawsze byli indywidualistami, nieposkromionymi buntownikami norm. Albert Einstein byłby dziś z pewnością sklasyfikowany jako dziecko z ADHD, i innymi zaburzeniami …a on po prostu nie rezygnował z kontaktu ze swoim wewnętrznym przewodnikiem, intuicją i mądrością serca, sprytem i determinacją działania.

Jeśli uważasz, że jest Ci źle, czujesz się niespełniony, lub w ogóle się nie czujesz, pamiętaj, że tylko TY decydujesz o tym, jak chcesz się czuć. Daj się sobie poznać, by móc wybierać – czym, jaką swoją cechą, umiejętnością chcesz się dzielić z innymi.

TWOJA PRAWDA

Twoje przekonania są fundamentem pod rzeczywistość jaka Cię otacza. Uwarunkowania i schematy determinują zachowania. Jeśli jesteś ich Świadom, masz moc do tego by je zmienić, by mieć realny wpływ na swoje życie. Jeśli jednak czujesz, że życie po raz kolejny zatacza krąg: spotkała Cię taka sama relacja, znów odczuwasz zawód w pracy, czujesz się niedoceniany, po raz kolejny chorujesz i nie możesz zrealizować w pełni swojego potencjału, znaczy, że jesteś o krok od tego by stać się stwórcą, a nie odtwórcą swojego życia

GDY COŚ JEST NIE TAK

Katie Byron, twórczyni fenomenalnej metody pracy z myślami, przekazuje innym swoje doświadczenie, pokonała 14 letnią depresję i teraz pomaga tysiącom ludzi na świecie. Wyszła poza schemat. Odkryła swoją prawdę. A jak twierdzi możliwe to było dzięki jej ciężkiej chorobie.

Zazwyczaj moment pobudki z własnej iluzji następuje w momencie, w którym zaczynasz odczuwać dyskomfort, czujesz, że coś jest nie tak, że coś ci nie pasuje. To czas by zacząć pytać, obserwować i zacząć kontaktować się ze sobą całym- ciałem i umysłem.

W tym momencie najczęściej sięgamy po poradniki i wiedzę z książek, chcąc znaleźć szczęście zaczynamy o niej czytać, słuchać, szukać jej… zamiast zatrzymać się i spotkać z nią w sobie.

Już teraz zobacz co sprawia Ci radość. Kiedy ostatnio czułeś się dobrze sam ze sobą? Jacy ludzie, jakie miejsca powodują, ze chcesz przebywać wśród nich. Zmień zazdrość na inspirację. I przede wszystkim zacznij doceniać. To co masz, to czego dokonałeś, to co stwarzasz, to jakim przyjacielem, dzieckiem, rodzicem jesteś.

KAŻDY SOBIE RZEPKĘ SKROBIE

I nie zafiksuj się na tym, że to co daje radość twoim bliskim musi i Tobie dawać flow i poczucie spełnienia. Spójrz na swoich znajomych – każdy z nich ma swój charakter i styl. Każdy interesuje się czymś innym. Jesteśmy tacy sami, ale zupełnie różni. Pielęgnujmy swoją inność – dzielmy się nią. Uzupełniajmy wzajemnie. Bierzmy i dawajmy. Nie to, co ktoś według ciebie chciałby otrzymać (to daj sobie), ale to, co czujesz że masz do podzielenia się.

Jakim sobą jesteś dziś gotowy podzielić się z drugą osobą?

Dobrego dnia!

 

———————————————————————————-
W najbliższym czasie:

 Kuchnia Pięciu Przemian 14-16 marca Kotlina Kłodzka >>>

Twórcza Wizualizacja 7 kwietnia- 12 maja (poniedziałki g.20.00 – 21.15)

Cykl 5 spotkań – Kraków >>>

VEDIC ART+praca z ciałem (plener) 21-25 maja – Sopatowiec >>>

 

 

Podobne wibracje

Top