Integracja doświadczeń psychodelicznych

Od 2020 roku prowadzę również konsultacje z zakresu doświadczeń psychodelicznych.

Te coraz bardziej dostępne substancje jak LSD, MDMA czy psylocybina ( magic mashroom) lub Ayahuasca są coraz częściej stosowanym w psychoterapii narzędziem do pogłębionej pracy, w Polsce nadal nielegalne, ale w USA cieszą się coraz większym powodzeniem ( Ayahuasca w rdzennej Ameryce Łacińskiej)  i w dwóch stanach zostały doprowadzone do leganego używania w celach terapeutycznych.

Jeśli miałeś okazję na “tripy” przy użyciu tych substancji  i potrzebujesz wsparcia i wiedzy z zakresu ich integracji zapraszam do współpracy. Posiadam też wiedzę z zakresu mikrodosingu, oraz zasad BHP niezbędnych do przeprowadzenia swojej własnej podróży w bezpieczny sposób. Oczywiście w miejscu gdzie jest to legalne.

Substancje psychodeliczne zwiększają neuroplastyczność naszego mózgu, powodując, że możemy wrócić do trudnych, najczęściej wypartych części i przeramować je w bezpieczny sposób, tak na poziomie mentalnym jak i cielesnym.

Bad Trip

Tak nazywamy doświadczenia, w których substancje dają nam możliwość spotkania się z trudnymi emocjami, a my nie chcemy się z nimi spotkać, tworząc opór, który wzmacnia czucie niechcianych stanów. Przy zdobyciu wiedzy w kwestii regulacji systemu nerwowego, lub kogoś kto towarzyszy i jest uważny, możemy wyjsć z pętli wyparcia i w bezpieczny sposób dopuścić i przepuścić ten potencjał energetyczny, zwany traumą. To jest niewiarygodne, jak szybko ból, może zamienić się w przyjemność.

Oprócz samej 4-6cio godzinnej podróży, równie ważne- jak nie ważniejsze jest właśnie zintegrowanie tych doświadczeń na poziomie własnego zrozumienia dla tego, co się stało. Jeśli umiejętnie uda się wyciągać wnioski, łatwiej jest przenieść je do życia codziennego.

Niestety wiele osób poprzestaje na samych doświadczeniach, często wpadając w poczucie zależności swojego dobrego stanu z zażywaniem substancji.  Natomiast celem jest przy pomocy tych podróży zbudować dla siebie świadomość, która przywraca poczucie sprawczości w życiu i towarzyszy nam w wielkich projektach biznesowych, bliskich relacjach i ogólnym samopoczuciu – na codzień.

Good Trip

O wiele bardziej pożądane i chciane. Często w przypadku grzybów czy LSD połączone z pięknymi wizualizacjami i kolorami oraz poszerzoną percepcją na poziomie wszystkich zmysłów. Może posłużyć dobrej zabawie- oczywiście, ale może też być narzędziem do budowania tzw. “szczęśliwych wysp”, nazywanych w terapii obszarów naszych doświadczeń, które wspierają regulację systemu nerwowego, a co za tym idzie większą zdolność do samoregulacji i utrzymywanie dobrego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego w codzienności.

Przykład:

Ostatnio zgłosiła się do mnie Kobieta, która miała poczucie, że nie jest w stanie zabrać się za wiele rzeczy, które chciałaby zrobić i wiedziała, że ich realizacja da jej poczucie spełnienia, ale nie była w stanie nawet zacząć… to uczucie utrzymywało się u niej już dwa lata. Jej intencja dotyczyła tego właśnie tematu. Była nastawiona na powrót do trudnych doświadczeń z dzieciństwa i nie mogła zrozumieć dlaczego jej trip ani na sekundę nie przyniósł spotkania z trudnymi emocjami. Wręcz przeciwnie całe 5 godzin spędziła w poczuciu połączenia, że Świat jest piękny, że Życie jest piękne. W rozluźnionym ciele, które mogło zapamiętać ten stan jako bezpieczny. Jednak jej percepcja i interpretacja odnosiła się do tego, że to znów nie działa….. bo nie było tego, czego się spodziewała

Dopiero po sesji integracji psychodelicznej dowiedziała się, o szczęśliwych wyspach i o tym, że prawdopodobnie pierwszy raz w życiu mogła doświadczyć stanu poczucia bezpieczeństwa i poczucia, że życie naprawdę ją wspiera.  Dopiero nazwanie tego nowego przekonania i połączenie go ze stanem ciała, zadziałało w procesie neuroplastyczności  mózgu – zbudowała tym doświadczeniem zupełnie nowy dla siebie pryzmat odbioru świata. I to nie znaczy, że nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczęła realizować swoje cele, ale łatwiej jej było robić małe kroczki i oswajać poczucie bezpieczeństwa jako bezpieczne ( bo wcześniej było sklejone z zagrożeniem i przemocą). Budowanie nowych stanów, daje nam wybór.


Zapraszam na sesje on-line:

Ada Stolarczyk

cena: 250zł/ godz
zapisy: ada@wysokiewibracje.pl

kom. 660794128

 

Top