SKRYPTY RODZINNE

skrypty rodzinneChcemy mieć szczęśliwe związki, relacje pełne bliskości i zrozumienia, czuć się szanowanym i równym partnerem, czerpać przyjemność z bliskości seksualnej. Tak samo jak pragniemy być sobą i wyrażać to spontanicznie, bez strachu przed ocenianiem i poczuciem winy. Chcemy wolności od własnych skryptów rodzinnych.

Praca ze sobą polega na umiejętności rozpoznawania i odróżniania, które z zachowań, sposobów postępowania i reagowania są realną odpowiedzią na rzeczywistą sytuację, a które są jedynie reaktywacją (uruchomieniem) skryptu. To jest wyznacznikiem wolności. Czy reaguje, czy odpowiadam na rzeczywistość.

Skrypt działa gdy zaczynasz zauważać w swoim życiu powtarzalność. W relacjach, gdy np. po raz kolejny pojawia się w Twoim życiu żonaty mężczyzna, w którym się „zakochujesz”. Gdy po raz kolejny pojawia się partnerka, która jest piekielnie zazdrosna o Twoich przyjaciół. W sferze zawodowej np. gdy mimo zmiany miejsca pracy spotykasz się z takim samym zespołem. Gdy nienawidzisz swojego miejsca pracy, masz go dosyć, a jednak nie potrafisz go zmienić, tylko tkwisz w nim i denerwujesz się na siebie samego.

Skrypt działa gdy Twoje działania i to, co wydarza się w `twojej codzienności różni się od pragnień w Twoim sercu. 

Nie jest prawdą, że tak jest i już! Wszystko i każdy może się zmienić. Jeśli tylko ma odwagę do zobaczenia siebie jako odrębnej jednostki, a nie elementu układanki. Jeśli ma cierpliwość do uczenia się na nowo siebie jako istoty nie tylko wiedzącej i myślącej, ale przede wszystkim CZUJĄCEJ. 

Podobne wibracje

Top