Szczęście?

Wiele odsłon ma. Dla każdego z nas kojarzone jest z innym stanem dla ciała, ducha i umysłu.

Mawiają, że można być szczęśliwym na wiele sposobów – czy Ty znasz swój? Czy masz w pamięci wzorzec radości, która cię koi i potrafi zaspokoić?

Jeśli tak- od razu się od niej uwolnij. Nie rób sobie tego, by zaczepić się na jednym i jedynym wrażeniu, rzeczy, sytuacji, osobie czy też myśli, która kiedyś sprawiła, że poczułeś się lepiej, dobrze, wspaniale.  Bowiem wtedy zamykasz się na tysiące innych opcji doznawania szczęścia i pełni.

Ale uwaga- napisałam szczęścia i pełni- jednak miej świadomość, że nie zawsze idzie to w parze. Bywają czasami takie sytuacje gdy czuję szczęście, właśnie dlatego, że nie jestem pełnią, że nie mam w sobie harmonii między energią męską i żeńską. Czasami po prostu cała jestem jak woda, skąpana w żeńskiej energii,  nieokiełznana, szalona i nierozumiejąca samej siebie –i czasami w tym szaleństwie czuję się szczęśliwa.

Obudźmy się do świadomości, że to my sami wyznaczamy sobie kodeks życia. Ty sam możesz zdecydować czy chcesz walczyć ze swoimi cechami, czy wolisz je zaakceptować, albo nie akceptować, ale pozwolić im być- ot tak. Jestem smutna- ok.- to jestem smutna. I dziś nie mam ochoty na spotkania i bycie radosną. Nie chcę pocieszać się ciastkiem czekoladowym i rozbudzać ciała tańcem. Dziś całą sobą czuję, że chcę nic nie robić z moim smutkiem.

I wiecie jak niesamowite rzeczy rodzą się z takiej pustki? Z prostego przyzwolenia sobie na chwilę obecną. Sęk jednak w tym, by nie robić tego ( spotykać się z własną ciszą) po to, by potem coś się wydarzyło i było  „wow!”, tylko dlatego, że tu i teraz czuję, że tak chcę. Czujesz różnicę?

Nieoczekiwanie jest jednym z najpiękniejszych stanów. Nie oznacza to jednak nie posiadania planów. To kolejna bardzo subtelna i bardzo ważna różnica. Bowiem postawienie sobie celu w życiu jest niczym motor napędzający. Cel jest źródłem motywacji, która dodaje nam werwy i chęci do życia i bycia.

Energia podąża za uwagą- tam gdzie skierujesz swoje myśli- tam będziesz zauważał możliwości. Także miej cele, wyznaczaj sobie wyzwania, rób to co sprawia, że Ci się chce, czujesz rześkość i uśmiech w swojej klatce piersiowej. I daj sobie przyzwolenie na to, że przyjdzie taki dzień, że nawet tego nie będzie Ci się chciało robić. Bądź elastyczny. Bądź dobry dla siebie.

I nie oczekuj, że gdy już osiągniesz swój cel to coś się zmieni, coś się wydarzy. Kreatorem jesteś wtedy gdy już samo wykonywanie konkretnej czynności wypełnia się. Jeśli zaczynasz wybiegać w przyszłość, rezygnujesz z tu i teraz. Zaprzestajesz tworzenia, zaczynasz odtwarzanie.

Poczuj się piękny w tym, co robisz, z tym co tworzysz .

Jesteś piękny!

Nie pytaj czego świat potrzebuje. Pytaj co czyni cię pełnym życia i rób to. Ponieważ tym czego świat potrzebuje są ludzie pełni życia.

Podobne wibracje

Top