Terapia czaszkowo-krzyżowa Kraków

Ciało jako całość

Zapraszam na Terapia Czaszkowo-Krzyżowa w Krakowie( Cranio-Sacral Therapy)
terapia-czaszkowo-krzyzowaPacjenci których objawy trudne są do zakwalifikowania w szufladkowym systemie kompetencji medycznych to przekleństwo dla wielu lekarzy z poradni rodzinnych.
Dla terapeuty zajmującego się terapią czaszkowo-krzyżową nie ma dziwnych objawów, nie ma dziwnych pacjentów.

Terapeuta pracując na systemie czaszkowo-krzyżowym obserwuje za pomocą bardzo lekkiego dotyku nieprawidłowe napięcia tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele wykorzystując zjawisko ciągłości tkanki łącznej i sprzężeń zwrotnych w jej systemie napięciowym.

Poprzez ów delikatny dotyk (pacjent jest ubrany) terapeuta równoważy te nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i powięziach.

Istotą terapii jest założenie, że w każdym nawet najbardziej okaleczonym i obarczonym chorobami organizmie istnieją mechanizmy kompensacyjne (np. hologram zdrowia utrwalony w pulsacji Pierwotnego Oddechu Życia), które można zmobilizować.

Regulacja systemu czaszkowo – krzyżowego jest właśnie impulsem do wyzwolenia tych wewnętrznych sił organizmu dla utrzymania lub powrotu do równowagi.

terapia-czaszkowo-krzyzowaStąd możliwość pracy z pacjentem w każdym wieku – od okresu noworodkowego a nawet płodowego aż po wiek podeszły, gdzie kontakt z chorym bywa utrudniony z uwagi na zmiany organiczne mózgu.

Wszystkie połączenia są tak samo ważne i wszystkim należy się bacznie przyglądać, może w niewinnym z pozoru symptomie kryje się klucz do zagadki jakimi drogami układ przeprowadził kompensacje zaistniałej sytuacji kryzysowej,niezależnie jak dawno do niej doszło.

default image

Profesjonalizm i zaangażowanie Ady+ atmosfera miejsca = dobrze spędzony czas : )

Artur Goliński 27 marca 2016

Dla kogo terapia czaszkowo-krzyżowa w Krakowie?

Są to terapie szczególnie polecane osobom wykonującym stresującą, odpowiedzialną pracę.

POMAGAJĄ: 
 • wyciszyć niespokojny umysł,
 • rozluźnić napięcia mięśniowe,
 • zrelaksować się,
 • zregenerować siły.
Terapia Cranio- Sacral (terapia czaszkowo-krzyżowa) to metoda skuteczna w przypadku:
 • nerwic i zaburzeń emocjonalnych,
 • nadpobudliwości i trudności z koncentracją uwagi u dzieci i dorosłych,
 • zaburzeń hormonalnych,
 • chronicznych bóli i nerwobóli,
 • skłonności do przeziębień i chorób infekcyjnych.
Terapie te dają znakomite wyniki we wspieraniu leczenia wielu dolegliwości:
 • kręgosłupa i stawów, serca,
 • naderwanych mięśni,
 • kontuzji,
 • wad wzroku i układu krążenia,
 • układu pokarmowego,
 • nerek,
 • pęcherza moczowego,
 • problemów laryngologicznych,
 • migren.
default image

Uczestnictwo w czakrach jest dla mnie za każdym razem niezwykle ważnym, duchowym przeżyciem. Spotkania te pozwalają mi na to aby po zabieganym tygodniu wrócić „do domu”, do siebie, aby zatrzymać się i docenić bycie tu i teraz… po prostu. Wychodzę z nich zawsze wyciszona, spokojna, pełna ufności i wiary w to, że cokolwiek się dzieje, wszystko jest tak jak być powinno i że to ja sama tworzę swój świat.

Zofia Rybczak 27 marca 2016

Niepowtarzalność doświadczeń ciała- niepowtarzalność przebiegu terapii

Aby zrozumieć koncepcje niepowtarzalnych doświadczeń ciała, wyobraźmy sobie następujące doświadczenie.

Oto kilka kartek papieru pomiętych zostaje przez tego samego człowieka jedna po drugiej z tą samą siłą, ale w sposób przypadkowy.

terapia-czaszkowo-krzyzowaKształt kartek w formie papierowych zwitków będzie zapewne niepowtarzalny jeśli analizować układ zagięć.

Chcąc uzyskać ponownie pierwotny kształt kartki podlegać one muszą zgoła odmiennym procesom odwijania, zależnie od przebiegu zgięć, stopnia deformacji, itd. Należy oczywiście uwzględnić to, że raz zagięta kartka nigdy nie pozbędzie się śladów po procesie deformacji, ale po przywróceniu wyjściowego kształtu to nadal jest kartka zdolna do przyjęcia tekstu w odróżnieniu od zwitka.

Jesteśmy kartkami, które pod wpływem wszystkich doświadczeń życiowych ulegają deformacjom w postaci zagięć, część z nich dzięki przemożnej woli do samokompensacji ustroju ulega redukcji, lecz część pozostaje pod postacią głęboko ukrytych ran jako zagięcia grożące przerwaniem ciągłości kartki.

W dużej mierze inwencja terapeuty, jego wrażliwość na sygnały ciała i wyczucie decyduje o sposobie uzyskiwania stanu równowagi (czytaj rozprostowanej kartki) wszystkie kierunki działania będące w zgodzie z przestrzenną geometrią doznań kartki są przez nią nagradzane odsłonięciem kolejnych płaszczyzn.

Dlatego tak ważne jest by mieć zaufanie do swojego terapeuty !

Zabiegi terapii crano – sacralnej wykonuję w:
Kraków
Miejsce: Studio Active Woman. ul.Józefińska 11/1

Koszt: 250 zł
Czas trwania: 60 min

Zapisy

e-mail: ada@wysokiewibracje.pl
tel kom.+ 48 660 79 41 28

default image

Profesjonalizm i zaangażowanie Ady+ atmosfera miejsca = dobrze spędzony czas : )

Artur Goliński 27 marca 2016

Zachęcam do dalszej lektury na temat TKC:

– Poradnikzdrowie.pl
– Ośrodek Medycyny Naturalnej DEESIS
– Rehabilitacja Dzieciom

Top