Twoje wibracje

Twoje Wibracje – sprawdź jakie są

Udostępniam trzy wizualizacje. Pierwsza jest na TU i TERAZ, jest po to byś mimo natłoku obowiązków, czekającej listy zadań i oczekiwań jakie są Ci stawiane, sprawdził sam przed sobą, czy potrafisz w tym wszystkim wodrębnić przestrzeń dla SIEBIE.

To tylko 5 min, załóż słuchawki i poddaj się temu. Zamknij oczy, „wyłącz mózg”, jeśli pojawią się myśli, pozwól im przelatywać przez Twoją głowę, nie skupiaj na nich uwagi, niech płyną…i zatop się w dźwięku

K-Pax – Grand Central #

Niby nic…a jednak…

Zwróć uwagę na to co czułeś, co przychodziło. Czy byłeś wogóle w stanie się temu poddać? Zauważ czy z trudem, czy z lekkością poddałeś się tej wizualizacji. Na ile rzeczywiście dałeś sobie przyzwolenie na „chwile dla siebie”. Wydaje się to trywialne?

Myślisz sobie – przecież nie będę zawalał pracy, odrywał się od obowiązków..marnował czasu. Tym bardziej potraktuj to jako symboliczne wyznaczanie własnej przestrzeni w Twoim życiu. Na ile jesteś gotowy poświęcić się dla innych, dla obowiązków i zadań, a na ile dla Samego siebie.

Spróbujmy po Twojemu

A teraz zrobimy inaczej. Poniżej znajduje się szczęście w pigułce, czyli wesoła, skoczna melodia, ubarwiona optymistycznymi tekstami. Muzyka, której towarzyszą konkretne obrazy, bardzo bezpieczne dla naszego mózgu – bo rozpoznawalne, a na dodatek pojawiają się rady, czyli to co lubimy. Zrobię coś co mi każą- to na pewno zadziała, a jak nie to będą mógł mieć do tej osoby pretensje 🙂

Usiądź wygodnie i zatop się w to co widzisz, słyszysz i czujesz. Obserwuj monitor i siebie

Jak Ci było tym razem? Łatwiej, przyjemniej? Czy odczułeś różnicę między pierwszym, a drugim nagraniem? Postaraj się dobrze to poczuć, bo ma to bezpośrednie odzwierciedlenie w Twoim życiu.

Na ile łatwiej ulegamy „złudnemu relaksowi”, który tak naprawdę jest kolejną porcją informacji bombardującą nasz umysł (tylko że spokojnymi treściami), takimi, które w konsekwencji są w stanie ukołysać nasze doznania. Nie dają jednak możliwości wejrzenia do ich sedna, realnego poczucia w duszy i ciele. Są to kolejne zewnętrzne czynniki jakimi dajemy się kierować zapominając o własnych, niekiedy skrywanych głęboko potrzebach.

Jeśli będziesz miał ochotę powtórz to ćwiczenie, ale tylko jeśli poczujesz, że chcesz (bo wtedy wejdziesz w nie całym sobą).

Jeśli wykonałeś to zadanie od razu i choć spróbowałeś i wytrzymałeś 2,5 minuty ( na pierwszy raz to dużo) to nie jesteś jeszcze w skrajnym Matrixie tzw. życia. I chcesz dopieszczać swoją duszę. Oby tak dalej!

A na koniec moja ukochana Snatam Kaur, która bardzo często łagodzi nasze wibracje w czasie licznych warsztatów

Zrób z tym utworem co chcesz. Możesz zamknąć oczy i delikatnie kołysać się w rytm muzyki, nawiązać kontakt z tym co w środku Ciebie, albo podkręcić Vol. i zacząć tańczyć ( taniec również pozwala na wyrażanie siebie – więcej o tym wkrótce), albo siąść sztywno przed monitorem i śledzić dokładnie wyświetlane zdjęcia, analizować słowa piosenki i jak w życiu odgrywać rolę „idealnego” słuchacza. Wybór należy do Ciebie :)

Podobne wibracje

Top