Wracam do Raju

tak marzenia to my i nasze obrazyRaj to takie miejsce gdzie czujesz się dobrze. Nie myśl, że to tylko i wyłącznie zasługa słońca, kwiatów, obfitości smakowych kuchni z całego świata, ludzi, którzy lubią zabawę…. miej świadomość, że sama wyspa Bali ma w sobie element, wibrację, to coś, co sprawia, że tam po prostu czujesz się inaczej…

Jak? A to już kwestia wielce indywidualna. Razem z Moniką wybieramy się w tym roku po raz kolejny na Wyspę zawaną, przez ludzi zachodu- krainą wiecznego szczęścia, by zweryfikować – jak jest naprawdę ; )

RAJ ZACZYNA SIĘ W TOBIE

Łatwo to powiedzieć komuś, kto rzeczywiście to czuje. Jeśli tego nie ma, można otoczyć się środowiskiem, które pomaga do tego dotrzeć. To może być wsparcie rodziny, przyjaciół, miłość w relacji, podróż życia…

BALI- ach to Bali!

Organizujemy wyjazd nie po to by leżeć na plaży, ale by doświadczać życia tam. Bogactwo zwyczajów, kultura i wierzenia wypełniające codzienne czynności balijczyków staną się także elementem naszych dni. Będziemy gotować tutejsze specjały w szkole gotowania. Nauczymy się pleść koszyczki ofiarne z liści palmowca. Możemy skorzystać z nauki grania na gamelanach.

Będziemy zwiedzać świątynie, w których nie jest się po to, by zrobić zdjęcie i pójść dalej, ale po to by na własnej skórze móc poczuć dreszcz uważności i świętości rytuałów przez nich odprawianych. Sami weźmiemy udział w pokazie Fire Kecak Dance- tańcu wypędzającym i transformującym demony wewnątrz nas, który odbywa się o zachodzie słońca na klifie jednej ze świątyń.

Zagłębimy się w balijskie wioski w czsie cyclingu, gdzie możemy doświadczyć jak to jest jechać rowerem przez puszczę, której dźwięki układają przed rowerem ścieżkę, są tak wyraźne i czasami przeszywające, że wydają się twardsze od bruku. By potem odetchnąć przestrzenią na polach ryżowych, układających się w połacie tarasów.

Spłyniemy pontonami wzdłóż rzeki, obcując z dzikimi zwierzętami, lianami i pozostałościami po świątyniach rzeźbionych w skałach przytulonych do trasy Raftiingu.

Oj dużo tego będzie 🙂 Zapraszam na http://wyprawanabali.wordpress.com/ gdzie jest dokładny opis każdego dnia, oraz wpomnienia z poprzedniej wyprawy.

Podobne wibracje

Top